Stage Results for Funduro Cup 2020 #5 Aittovuori - 13 syys 2020 - Provisional - Yleinen - EK7Y

...return to index

Yleinen - EK7Y

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 1 Huikuri Ville Motokeidas Specialized racing team/ KangKi Miehet 0:56.89  
2nd 2 Norris Huck   Miehet 0:58.22 +0:01.33
3rd 37 Jakovski Bob Cycli/Garmin Miehet 1:00.39 +0:03.50
4th 6 Tanskanen Joona Nullibi Factory Racing Team Miehet 1:00.43 +0:03.54
5th 110 Jokinen Jere Whyte Sportsource 14-16v. 1:00.67 +0:03.78
6th 7 Pulkkinen Toni Iikan Pyörävarikko eBike 1:00.91 +0:04.02
7th 62 Jukola Aleksi   Miehet 1:01.14 +0:04.25
8th 91 Ylönen Joonas   eBike 1:01.24 +0:04.35
9th 93 Hellsten Antti   eBike 1:01.60 +0:04.71
10th 4 Maja Akseli Jyps/ Trek Lundberg Racing alle 21v. 1:01.82 +0:04.93
11th 71 Lahti Mirko Speedfamily Crew Miehet 1:02.15 +0:05.26
12th 92 Luoto Vili-Petteri   eBike 1:02.35 +0:05.46
13th 115 Helgas Hugo Trail Riders Vaasa 14-16v. 1:02.42 +0:05.53
14th 83 Pakarinen Alvi   Miehet 1:03.29 +0:06.40
15th 87 Hemmo Fillari fatbikevuokraus.com M40 1:03.33 +0:06.44
16th 9 Alapoikela Tero Pässilä Bicycles/Rideep Hardtail 1:03.38 +0:06.49
17th 74 Leppämäki Eetu Team Parmas Miehet 1:03.42 +0:06.53
18th 58 Mäkinen Ville-Matti   Hardtail 1:03.48 +0:06.59
19th 10 Vaissi Ville   eBike 1:03.50 +0:06.61
20th 60 Salminen Janne   Miehet 1:03.84 +0:06.95
21st 113 Rantakokko Samuli KuoPys 14-16v. 1:03.94 +0:07.05
22nd 11 Jukka Jussi fatbikevuokraus.com eBike 1:03.95 +0:07.06
23rd 51 Salmela Iikka   Miehet 1:03.99 +0:07.10
24th 8 Känsälä Antti Yeply - liikkuva pyörähuolto Miehet 1:04.00 +0:07.11
25th 64 Espo Tommi   Miehet 1:04.32 +0:07.43
26th 5 Leinonen Manu Kymi AntiFlow alle 21v. 1:04.40 +0:07.51
27th 13 Nousiainen Antti LaPy Miehet 1:04.50 +0:07.61
28th 20 Kostamo Erno Iikan Pyörävarikko Miehet 1:04.53 +0:07.64
29th 12 Kuosmanen Tuukka Rideep/Cycli eBike 1:04.82 +0:07.93
30th 27 Kauppi Tomi Ruosniemi Town Hill Pori eBike 1:04.93 +0:08.04
31st 69 Pokela Joonas   Miehet 1:04.99 +0:08.10
32nd 17 Petro Joonatan Random Bikes Factory Racing Miehet 1:05.11 +0:08.22
33rd 81 Paajanen Jali Louhen Lukko Miehet 1:05.17 +0:08.28
34th 31 Saastamoinen Olli   Miehet 1:05.37 +0:08.48
35th 25 Kamppinen Justus Fixxit Pyörähuolto alle 21v. 1:05.56 +0:08.67
36th 21 Hiltunen Juho Järvisen pyörä alle 21v. 1:06.13 +0:09.24
37th 22 Arponen Antti Maastoon Polje Hardtail 1:06.52 +0:09.63
38th 16 Hellman Oskari Make Racing Miehet 1:06.57 +0:09.68
39th 96 Kolu Markus KAF eBike 1:06.99 +0:10.10
40th 15 Luhta Antti TrailMonkeys Vaasa M40 1:07.28 +0:10.39
41st 56 Tanskanen Juho   Miehet 1:07.30 +0:10.41
42nd 67 Sparf Mikael Trail Riders Vaasa M40 1:07.37 +0:10.48
43rd 34 Ripatti Ari Kymi Anti-flow M40 1:08.06 +0:11.17
44th 112 Larikka Valo Trail Riders Vaasa 14-16v. 1:08.32 +0:11.43
45th 85 Turunen Tuomo   Miehet 1:08.83 +0:11.94
46th 94 Rinne Jussi   eBike 1:08.84 +0:11.95
47th 42 Vartiainen Aleksi   Miehet 1:08.97 +0:12.08
48th 18 Pitkänen Ville   Miehet 1:09.15 +0:12.26
49th 90 Korpinurmi Miikka   eBike 1:09.35 +0:12.46
50th 79 Heikkilä Antti   Miehet 1:09.57 +0:12.68
51st 23 Möttönen Tomi Kaupin Kanuunat eBike 1:09.66 +0:12.77
52nd 68 Marjamäki Valtteri Team parmas Miehet 1:10.27 +0:13.38
53rd 29 Laaksonen Tomi Pole Bicycles Miehet 1:10.41 +0:13.52
54th 73 Leppämäki Mikael Team Parmas Miehet 1:11.11 +0:14.22
55th 75 Heimonen Niko   Miehet 1:11.13 +0:14.24
56th 119 Norris Liisa   Naiset 1:11.18 +0:14.29
57th 88 Laurio Teppo Iikan Pyörävarikko Miehet 1:11.53 +0:14.64
58th 44 Naukkarinen Antti   Miehet 1:11.55 +0:14.66
59th 114 Högström Rasmus Trail riders vaasa 14-16v. 1:11.59 +0:14.70
60th 65 Laakkonen Jarkko ojaMTB Miehet 1:11.62 +0:14.73
61st 54 Koivunen Jesse   Miehet 1:11.91 +0:15.02
62nd 95 Aspinen Janne   eBike 1:12.00 +0:15.11
63rd 63 Puronniemi Matti Hint Of Piss MTB Miehet 1:12.22 +0:15.33
64th 84 Haapanen Sami ChickenlineDH eBike 1:12.25 +0:15.36
65th 57 Nieminen Heikki   M40 1:12.29 +0:15.40
66th 36 Varis Ville TiituspohjaMTB Miehet 1:12.36 +0:15.47
67th 48 Cerrada-Gimenez Marc   M40 1:12.96 +0:16.07
68th 50 Leskinen Matti   M40 1:13.00 +0:16.11
69th 98 Peura Mikko   M40 1:13.22 +0:16.33
70th 61 Kunnari Riku   Miehet 1:13.23 +0:16.34
71st 72 Rossi Mikko   M40 1:13.40 +0:16.51
72nd 26 Liukkonen Jorma Wildlifetelemark M40 1:14.10 +0:17.21
73rd= 14 Vänskä Petteri Rideep Hardtail 1:14.17 +0:17.28
73rd= 59 Martikainen Veijo Kia Kuopion Ilmaisajelijat M40 1:14.17 +0:17.28
75th 38 Ahonen Timo   Miehet 1:14.24 +0:17.35
76th 40 Flyktman Jarno   Miehet 1:14.26 +0:17.37
77th 70 Nymark Max leadingprogress.fi Hardtail 1:14.45 +0:17.56
78th 53 Happonen Mikko Wildlifetelemark Miehet 1:14.50 +0:17.61
79th 123 Rinkinen Satu Lahden Pyöräilijät Naiset 1:14.67 +0:17.78
80th 66 Kulmala Teemu Rideep Hardtail 1:14.83 +0:17.94
81st 19 Päivinen Ville KP special shredders Miehet 1:15.55 +0:18.66
82nd 46 Mäki Santtu-Taneli   Miehet 1:15.62 +0:18.73
83rd 35 Fagerlund Henri TiituspohjaMTB Miehet 1:15.88 +0:18.99
84th 89 Ahonen Matti   Hardtail 1:16.11 +0:19.22
85th 28 Jokelainen Juhapekka Järvisen pyörä ja urheilu eBike 1:16.65 +0:19.76
86th 129 Väisälä Hanna   eBike 1:16.73 +0:19.84
87th 76 Hämäläinen Joonas   Hardtail 1:17.01 +0:20.12
88th 80 Peltola Nico   alle 21v. 1:17.44 +0:20.55
89th 39 Häyrynen Esko Team Silkkimuikut Hardtail 1:17.45 +0:20.56
90th 120 Bergman Laura Speedfamily Naiset 1:18.12 +0:21.23
91st 121 Viitanen Jenni SpeedFamily Naiset 1:18.25 +0:21.36
92nd 47 Heikkinen Sami   M40 1:18.79 +0:21.90
93rd 78 Kytöharju Mikael   Miehet 1:18.86 +0:21.97
94th 77 Laamanen Santeri   Miehet 1:19.13 +0:22.24
95th 122 Sompa Heidi   Naiset 1:20.32 +0:23.43
96th 124 Menestrina Jutta Enduro Mudcakes Naiset 1:20.34 +0:23.45
97th 45 Venäläinen Ville   Hardtail 1:20.73 +0:23.84
98th 30 Sjöman Samuel Savo LTD M40 1:23.02 +0:26.13
99th 43 Haarla Aarne   M40 1:25.47 +0:28.58
100th 127 Hellman Ellen EnduroPiiperot Naiset 1:26.11 +0:29.22
101st 41 Kuosmanen Lari   Hardtail 1:35.18 +0:38.29
102nd 55 Niemi Pekka   Hardtail 1:36.69 +0:39.80
103rd 86 Murray Glenn MTB Seinäjoki Miehet 1:38.19 +0:41.30
104th 82 Mattila Mikael Thunderfun M40 1:39.90 +0:43.01
105th 128 Vähätupa Maria   Naiset 1:40.21 +0:43.32
106th 126 Muukkonen Anna Enduro Mudcakes Naiset 1:41.01 +0:44.12
107th 125 Erjavec Marija Enduro Mudcakes Naiset 1:49.67 +0:52.78