Stage Results for Funduro Cup 2020 #5 Aittovuori - 13 syys 2020 - Provisional - Yleinen - EK2Y

...return to index

Yleinen - EK2Y

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 2 Norris Huck   Miehet 0:55.30  
2nd 1 Huikuri Ville Motokeidas Specialized racing team/ KangKi Miehet 0:57.04 +0:01.74
3rd 6 Tanskanen Joona Nullibi Factory Racing Team Miehet 0:59.12 +0:03.82
4th 37 Jakovski Bob Cycli/Garmin Miehet 0:59.34 +0:04.04
5th 91 Ylönen Joonas   eBike 1:00.75 +0:05.45
6th 62 Jukola Aleksi   Miehet 1:01.00 +0:05.70
7th 4 Maja Akseli Jyps/ Trek Lundberg Racing alle 21v. 1:01.12 +0:05.82
8th 7 Pulkkinen Toni Iikan Pyörävarikko eBike 1:01.55 +0:06.25
9th 110 Jokinen Jere Whyte Sportsource 14-16v. 1:01.64 +0:06.34
10th 93 Hellsten Antti   eBike 1:01.81 +0:06.51
11th 8 Känsälä Antti Yeply - liikkuva pyörähuolto Miehet 1:01.96 +0:06.66
12th 13 Nousiainen Antti LaPy Miehet 1:02.16 +0:06.86
13th 11 Jukka Jussi fatbikevuokraus.com eBike 1:02.27 +0:06.97
14th 9 Alapoikela Tero Pässilä Bicycles/Rideep Hardtail 1:02.42 +0:07.12
15th 17 Petro Joonatan Random Bikes Factory Racing Miehet 1:02.62 +0:07.32
16th 113 Rantakokko Samuli KuoPys 14-16v. 1:02.63 +0:07.33
17th 87 Hemmo Fillari fatbikevuokraus.com M40 1:02.73 +0:07.43
18th 115 Helgas Hugo Trail Riders Vaasa 14-16v. 1:03.41 +0:08.11
19th 14 Vänskä Petteri Rideep Hardtail 1:03.68 +0:08.38
20th 74 Leppämäki Eetu Team Parmas Miehet 1:03.79 +0:08.49
21st 92 Luoto Vili-Petteri   eBike 1:03.81 +0:08.51
22nd 83 Pakarinen Alvi   Miehet 1:03.89 +0:08.59
23rd 20 Kostamo Erno Iikan Pyörävarikko Miehet 1:03.90 +0:08.60
24th 43 Haarla Aarne   M40 1:03.96 +0:08.66
25th 10 Vaissi Ville   eBike 1:04.14 +0:08.84
26th 95 Aspinen Janne   eBike 1:04.28 +0:08.98
27th 18 Pitkänen Ville   Miehet 1:04.34 +0:09.04
28th 58 Mäkinen Ville-Matti   Hardtail 1:04.54 +0:09.24
29th 16 Hellman Oskari Make Racing Miehet 1:04.65 +0:09.35
30th 12 Kuosmanen Tuukka Rideep/Cycli eBike 1:04.93 +0:09.63
31st= 5 Leinonen Manu Kymi AntiFlow alle 21v. 1:05.17 +0:09.87
31st= 69 Pokela Joonas   Miehet 1:05.17 +0:09.87
33rd 51 Salmela Iikka   Miehet 1:05.26 +0:09.96
34th 71 Lahti Mirko Speedfamily Crew Miehet 1:05.45 +0:10.15
35th 25 Kamppinen Justus Fixxit Pyörähuolto alle 21v. 1:05.49 +0:10.19
36th 34 Ripatti Ari Kymi Anti-flow M40 1:05.50 +0:10.20
37th 31 Saastamoinen Olli   Miehet 1:05.63 +0:10.33
38th 60 Salminen Janne   Miehet 1:06.00 +0:10.70
39th 21 Hiltunen Juho Järvisen pyörä alle 21v. 1:06.27 +0:10.97
40th 81 Paajanen Jali Louhen Lukko Miehet 1:06.61 +0:11.31
41st 27 Kauppi Tomi Ruosniemi Town Hill Pori eBike 1:07.45 +0:12.15
42nd 90 Korpinurmi Miikka   eBike 1:07.81 +0:12.51
43rd 22 Arponen Antti Maastoon Polje Hardtail 1:08.15 +0:12.85
44th 19 Päivinen Ville KP special shredders Miehet 1:08.22 +0:12.92
45th 98 Peura Mikko   M40 1:08.32 +0:13.02
46th 112 Larikka Valo Trail Riders Vaasa 14-16v. 1:08.54 +0:13.24
47th 61 Kunnari Riku   Miehet 1:08.57 +0:13.27
48th 42 Vartiainen Aleksi   Miehet 1:08.58 +0:13.28
49th 67 Sparf Mikael Trail Riders Vaasa M40 1:08.68 +0:13.38
50th 56 Tanskanen Juho   Miehet 1:09.40 +0:14.10
51st 73 Leppämäki Mikael Team Parmas Miehet 1:09.41 +0:14.11
52nd 114 Högström Rasmus Trail riders vaasa 14-16v. 1:09.55 +0:14.25
53rd 94 Rinne Jussi   eBike 1:09.60 +0:14.30
54th 64 Espo Tommi   Miehet 1:09.72 +0:14.42
55th 85 Turunen Tuomo   Miehet 1:09.79 +0:14.49
56th 75 Heimonen Niko   Miehet 1:09.80 +0:14.50
57th 70 Nymark Max leadingprogress.fi Hardtail 1:10.00 +0:14.70
58th 119 Norris Liisa   Naiset 1:10.09 +0:14.79
59th 48 Cerrada-Gimenez Marc   M40 1:10.12 +0:14.82
60th 96 Kolu Markus KAF eBike 1:10.41 +0:15.11
61st 88 Laurio Teppo Iikan Pyörävarikko Miehet 1:10.59 +0:15.29
62nd 84 Haapanen Sami ChickenlineDH eBike 1:10.66 +0:15.36
63rd 23 Möttönen Tomi Kaupin Kanuunat eBike 1:10.68 +0:15.38
64th 79 Heikkilä Antti   Miehet 1:10.69 +0:15.39
65th 54 Koivunen Jesse   Miehet 1:11.44 +0:16.14
66th 57 Nieminen Heikki   M40 1:12.02 +0:16.72
67th 50 Leskinen Matti   M40 1:12.32 +0:17.02
68th 35 Fagerlund Henri TiituspohjaMTB Miehet 1:12.38 +0:17.08
69th 44 Naukkarinen Antti   Miehet 1:12.59 +0:17.29
70th 38 Ahonen Timo   Miehet 1:12.92 +0:17.62
71st 68 Marjamäki Valtteri Team parmas Miehet 1:13.01 +0:17.71
72nd 15 Luhta Antti TrailMonkeys Vaasa M40 1:13.28 +0:17.98
73rd 80 Peltola Nico   alle 21v. 1:14.03 +0:18.73
74th 65 Laakkonen Jarkko ojaMTB Miehet 1:14.24 +0:18.94
75th 63 Puronniemi Matti Hint Of Piss MTB Miehet 1:14.31 +0:19.01
76th 36 Varis Ville TiituspohjaMTB Miehet 1:14.57 +0:19.27
77th 121 Viitanen Jenni SpeedFamily Naiset 1:14.59 +0:19.29
78th 66 Kulmala Teemu Rideep Hardtail 1:14.71 +0:19.41
79th 40 Flyktman Jarno   Miehet 1:14.74 +0:19.44
80th 59 Martikainen Veijo Kia Kuopion Ilmaisajelijat M40 1:14.79 +0:19.49
81st 72 Rossi Mikko   M40 1:15.00 +0:19.70
82nd 53 Happonen Mikko Wildlifetelemark Miehet 1:15.90 +0:20.60
83rd 26 Liukkonen Jorma Wildlifetelemark M40 1:16.09 +0:20.79
84th 123 Rinkinen Satu Lahden Pyöräilijät Naiset 1:16.14 +0:20.84
85th 120 Bergman Laura Speedfamily Naiset 1:16.43 +0:21.13
86th 28 Jokelainen Juhapekka Järvisen pyörä ja urheilu eBike 1:17.00 +0:21.70
87th 29 Laaksonen Tomi Pole Bicycles Miehet 1:17.06 +0:21.76
88th 76 Hämäläinen Joonas   Hardtail 1:17.14 +0:21.84
89th 47 Heikkinen Sami   M40 1:17.57 +0:22.27
90th 89 Ahonen Matti   Hardtail 1:18.39 +0:23.09
91st 78 Kytöharju Mikael   Miehet 1:18.54 +0:23.24
92nd 129 Väisälä Hanna   eBike 1:18.88 +0:23.58
93rd 45 Venäläinen Ville   Hardtail 1:20.74 +0:25.44
94th 39 Häyrynen Esko Team Silkkimuikut Hardtail 1:21.20 +0:25.90
95th 30 Sjöman Samuel Savo LTD M40 1:21.89 +0:26.59
96th 77 Laamanen Santeri   Miehet 1:22.60 +0:27.30
97th 124 Menestrina Jutta Enduro Mudcakes Naiset 1:22.99 +0:27.69
98th 122 Sompa Heidi   Naiset 1:23.46 +0:28.16
99th 41 Kuosmanen Lari   Hardtail 1:26.16 +0:30.86
100th 46 Mäki Santtu-Taneli   Miehet 1:27.07 +0:31.77
101st 125 Erjavec Marija Enduro Mudcakes Naiset 1:30.56 +0:35.26
102nd 127 Hellman Ellen EnduroPiiperot Naiset 1:32.09 +0:36.79
103rd 86 Murray Glenn MTB Seinäjoki Miehet 1:32.73 +0:37.43
104th 82 Mattila Mikael Thunderfun M40 1:34.79 +0:39.49
105th 55 Niemi Pekka   Hardtail 1:39.20 +0:43.90
106th 126 Muukkonen Anna Enduro Mudcakes Naiset 1:39.32 +0:44.02
107th 128 Vähätupa Maria   Naiset 1:39.90 +0:44.60