Stage Results for Funduro Cup 2019 #5 Påminne - 29-syys-2019 - Provisional - Yleinen - EK7Y

...return to index

Yleinen - EK7Y

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 2 Wünscher Anton   Miehet 0:24.51  
2nd 137 Malassu Justus Iikan Pyörävarikko eBike 0:24.72 +0:00.21
3rd 124 Hoffren Tommi Iikan Pyörävarikko eBike 0:24.81 +0:00.30
4th 4 Veikkolainen Kari Korson kaiku Miehet 0:24.93 +0:00.42
5th 6 Andersson Kevin Sladi / OSM-MTB Miehet 0:25.41 +0:00.90
6th 139 Aaltonen Marko   eBike 0:25.43 +0:00.92
7th 8 Soul Jorma Modern sTalking Miehet 0:25.47 +0:00.96
8th 3 Strömsholm Tony   Miehet 0:25.59 +0:01.08
9th 9 Taimela Jani   Miehet 0:25.61 +0:01.10
10th 18 Sihto Jussi mtbcf M40 0:25.73 +0:01.22
11th 129 Leppimaa Jarkko Mielakka Bikepark Racing Team eBike 0:26.02 +0:01.51
12th 36 Pyy Andy Påminne Bike Park / Flowriders M40 0:26.06 +0:01.55
13th 25 Pekkarinen Roope Iikan pyörävarikko/savo mtb alle 21v. 0:26.11 +0:01.60
14th 15 Riiheläinen Riku SLADI/OSM-MTB/NILS FINLAND Hardtail 0:26.14 +0:01.63
15th 113 Vainio Valtteri   Miehet 0:26.18 +0:01.67
16th 13 Lehtonen Antti MTBCF Miehet 0:26.19 +0:01.68
17th 131 Jukka Jussi   eBike 0:26.23 +0:01.72
18th 141 Hämäläinen Elias Fun with Scott 14-16v. 0:26.45 +0:01.94
19th 88 Stanfield Samuel   Miehet 0:26.52 +0:02.01
20th 17 Lindholm Mathias Metsäkerho Miehet 0:26.64 +0:02.13
21st 24 Rossi Joel Team Top100? Miehet 0:26.71 +0:02.20
22nd 14 Temisevä Miika Muuratsalo Riders Miehet 0:26.79 +0:02.28
23rd 19 Lämsä Pietro VÄKEVÄmtb Miehet 0:26.80 +0:02.29
24th 97 Hiltunen Juho   Hardtail 0:26.92 +0:02.41
25th 22 Siljama Oskar   Miehet 0:26.95 +0:02.44
26th 46 Ruohonen Antti HTCC Miehet 0:26.97 +0:02.46
27th 73 Veijalainen Teppo   Miehet 0:26.99 +0:02.48
28th 121 Lundén Anton Ei ole alle 21v. 0:27.11 +0:02.60
29th 142 Helgas Hugo Trail Riders Vaasa 14-16v. 0:27.16 +0:02.65
30th 23 Föhr Timo Keli / Club Alapelti Factory Racing Miehet 0:27.29 +0:02.78
31st 27 Londen Timo   M40 0:27.31 +0:02.80
32nd 32 Tuominen Janne Uniset Miehet 0:27.35 +0:02.84
33rd 5 Kumpunen Anttoni Focus Bikes/Larunpyörä.com Miehet 0:27.39 +0:02.88
34th 1 Hart Jorma Modern sTalking Miehet 0:27.43 +0:02.92
35th 128 Kanerva Mika Team ylämäkipyöräily eBike 0:27.48 +0:02.97
36th 104 Teerihalme Santtu Reaktor Stanga Racing Miehet 0:27.57 +0:03.06
37th 12 Tuomala Jaakko Afterride M40 0:27.69 +0:03.18
38th 82 Vanha-Rauvola Veli-Matti   Miehet 0:27.76 +0:03.25
39th 134 Packalén Henrik   eBike 0:27.78 +0:03.27
40th 21 Puikkonen Antti   Hardtail 0:27.87 +0:03.36
41st 70 Pohjonen Mika   Miehet 0:27.94 +0:03.43
42nd 47 Mäkelä Miikka Orbea Suomi / AsenneSurf Hardtail 0:27.95 +0:03.44
43rd 65 Harju Teppo Hmtb Miehet 0:28.11 +0:03.60
44th 29 Järvinen Tomi MTBCF M40 0:28.16 +0:03.65
45th 117 Sillanpää Tyko Metsäkerho MTB Miehet 0:28.17 +0:03.66
46th 44 Jaakkola Marko Zuuliksen Zykä Klubi M40 0:28.19 +0:03.68
47th 16 Elo Jesse GIRO/ROCK MACHINE Miehet 0:28.21 +0:03.70
48th 95 Söderström Kjell   Miehet 0:28.28 +0:03.77
49th 90 Krestin Sergei   Hardtail 0:28.29 +0:03.78
50th 30 Laitinen Toni   Miehet 0:28.39 +0:03.88
51st 114 Salonen Eero   Miehet 0:28.40 +0:03.89
52nd 122 Pirinen Tomi HHCMB alle 21v. 0:28.42 +0:03.91
53rd 118 Laine Pyry   Miehet 0:28.44 +0:03.93
54th 105 Perämäki Valtteri   Miehet 0:28.50 +0:03.99
55th= 43 Laine Tero EFR Miehet 0:28.62 +0:04.11
55th= 78 Tuomi Antti   Miehet 0:28.62 +0:04.11
57th 59 Kaarlela Pekka AGMCrewfreeracing Miehet 0:28.71 +0:04.20
58th 60 Räisänen Heikki Team Cahva Alumni Miehet 0:28.75 +0:04.24
59th 20 Hämäläinen Ismo   Miehet 0:28.80 +0:04.29
60th 115 Salo Saku   Miehet 0:28.89 +0:04.38
61st 127 Hakala Petri HHCMB eBike 0:28.95 +0:04.44
62nd 106 Leskinen Hannu KuPu M40 0:28.99 +0:04.48
63rd 28 Ådahl Jockum Metsäkerho MTB M40 0:29.02 +0:04.51
64th 55 Merioja Ville Tres Pajeros M40 0:29.11 +0:04.60
65th= 148 Pellikka Tuija   Naiset 0:29.13 +0:04.62
65th= 45 Valkonen Iiro Bikepoli M40 0:29.13 +0:04.62
67th 11 Nousiainen Peetu   Miehet 0:29.14 +0:04.63
68th 87 Forsström Mikael   Miehet 0:29.16 +0:04.65
69th 100 Heino Ville   Miehet 0:29.18 +0:04.67
70th 26 Hietakangas Jukka Väkevä-MTB Miehet 0:29.23 +0:04.72
71st 37 Von Freymann Sebastian   Hardtail 0:29.24 +0:04.73
72nd 38 Kuokka Ville ViSa Miehet 0:29.28 +0:04.77
73rd 64 Niemeier Otto   Miehet 0:29.29 +0:04.78
74th 132 Koponen Ari   eBike 0:29.39 +0:04.88
75th 107 Ahlholm Juha   Miehet 0:29.41 +0:04.90
76th 116 Harava Johannes   Miehet 0:29.58 +0:05.07
77th 91 Ruokolainen Timo   Miehet 0:29.63 +0:05.12
78th 119 Kuparinen Simo   Miehet 0:29.81 +0:05.30
79th 48 Ahlqviist Eero Lohja Trails Miehet 0:30.00 +0:05.49
80th 83 Koistinen Ari   Miehet 0:30.03 +0:05.52
81st 154 Raikunen Pauliina   Naiset 0:30.06 +0:05.55
82nd 92 Nurminen Janne   Miehet 0:30.14 +0:05.63
83rd 34 Lahti Esko Reaktor Stanga Racing Miehet 0:30.26 +0:05.75
84th 69 Suur-Hamari Lasse Team Tuska Miehet 0:30.50 +0:05.99
85th 85 Korpela Kaius   M40 0:30.51 +0:06.00
86th 57 Jaskari Matti Rideep Miehet 0:30.55 +0:06.04
87th 96 Rantanen Juha-Pekka   Miehet 0:30.57 +0:06.06
88th 33 Pyöriäinen Jarmo   Miehet 0:30.62 +0:06.11
89th= 35 Leino Miikka Tres Pajeros M40 0:30.63 +0:06.12
89th= 51 Pirilä Ville KaPa-65 M40 0:30.63 +0:06.12
91st 94 Bliss Olli Påminne Bike Park / Flowriders Miehet 0:30.67 +0:06.16
92nd 86 Kaskisto Juhani   Miehet 0:30.73 +0:06.22
93rd 140 Turkka Aaron Magic Pony Racing 14-16v. 0:30.83 +0:06.32
94th 126 Pulkkinen Toni Iikan Pyörävarikko eBike 0:30.85 +0:06.34
95th 42 Juopperi Toni   M40 0:30.88 +0:06.37
96th 130 Korpinurmi Miikka   eBike 0:31.06 +0:06.55
97th 111 Vepsä Joni   Miehet 0:31.08 +0:06.57
98th 80 Hintikka Samuli   M40 0:31.14 +0:06.63
99th 123 Mäkelä Aarni   alle 21v. 0:31.41 +0:06.90
100th 147 Saltevo Saana Muuratsalo Riders Naiset 0:31.54 +0:07.03
101st 156 Kilpeläinen Senja   Naiset 0:31.59 +0:07.08
102nd 145 Haukipuro Tino Habanero Mountain Bikers 14-16v. 0:31.70 +0:07.19
103rd 112 Nieminen Julle YKK Miehet 0:31.87 +0:07.36
104th 41 Karlsson Oskari YKK Miehet 0:32.00 +0:07.49
105th 79 Kivekäs Mikael Kaupin Kanuunat Miehet 0:32.26 +0:07.75
106th 54 Lindström Kai MTBCF M40 0:32.35 +0:07.84
107th 158 Menestrina Jutta Mud Cakes Naiset 0:32.48 +0:07.97
108th 99 Valopaasi Matti KA-PA 65 M40 0:32.76 +0:08.25
109th 77 Leppänen Tero-Mikael   M40 0:32.86 +0:08.35
110th 53 Peltonen Mika Rideep Hardtail 0:33.02 +0:08.51
111th 157 Viitanen Jenni   Naiset 0:33.04 +0:08.53
112th 81 Sulo Eetu   Hardtail 0:33.12 +0:08.61
113th 40 Silvennoinen Tomi   Miehet 0:33.37 +0:08.86
114th 143 Peltonen Santtu PMT 14-16v. 0:33.43 +0:08.92
115th 66 Heikkilä Juha   Miehet 0:33.88 +0:09.37
116th 153 Ekman Karin   Naiset 0:33.91 +0:09.40
117th 136 Jokelainen Juhapekka Nordicrides eBike 0:34.56 +0:10.05
118th 108 Haukipuro Jarkko Habanero Mountain Bikers Miehet 0:34.75 +0:10.24
119th 74 Romppanen Jarno KP Special shredders M40 0:34.90 +0:10.39
120th 62 Peltonen Arttu PMT Hardtail 0:34.98 +0:10.47
121st 144 Ahokas Aaro   14-16v. 0:35.08 +0:10.57
122nd 146 Haukipuro Otto   14-16v. 0:35.21 +0:10.70
123rd 76 Laakso Juha-Pekka   M40 0:35.31 +0:10.80
124th 138 Koivisto-Peltola Kati   eBike 0:35.59 +0:11.08
125th 7 Päivinen Ville Miikka on paras! Hardtail 0:35.78 +0:11.27
126th 149 Ahola Akira   Naiset 0:36.71 +0:12.20
127th 10 Alanko Olli   Miehet 0:37.59 +0:13.08
128th 159 Häyrynen Jenna   Naiset 0:39.47 +0:14.96
129th 109 Hänninen Paavo Oinilan alamäki / PAIMIO M40 0:43.38 +0:18.87
130th 155 Eloranta Emmi   Naiset 1:20.08 +0:55.57