Stage Results for Funduro Cup 2019 #5 Påminne - 29-syys-2019 - Provisional - Yleinen - EK10Y

...return to index

Yleinen - EK10Y

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 2 Wünscher Anton   Miehet 0:49.86  
2nd 10 Alanko Olli   Miehet 0:49.91 +0:00.05
3rd 124 Hoffren Tommi Iikan Pyörävarikko eBike 0:50.75 +0:00.89
4th 3 Strömsholm Tony   Miehet 0:51.50 +0:01.64
5th 36 Pyy Andy Påminne Bike Park / Flowriders M40 0:51.52 +0:01.66
6th 4 Veikkolainen Kari Korson kaiku Miehet 0:52.86 +0:03.00
7th 139 Aaltonen Marko   eBike 0:53.09 +0:03.23
8th 6 Andersson Kevin Sladi / OSM-MTB Miehet 0:53.26 +0:03.40
9th 129 Leppimaa Jarkko Mielakka Bikepark Racing Team eBike 0:53.39 +0:03.53
10th 14 Temisevä Miika Muuratsalo Riders Miehet 0:54.53 +0:04.67
11th= 137 Malassu Justus Iikan Pyörävarikko eBike 0:54.79 +0:04.93
11th= 70 Pohjonen Mika   Miehet 0:54.79 +0:04.93
13th 95 Söderström Kjell   Miehet 0:54.90 +0:05.04
14th 15 Riiheläinen Riku SLADI/OSM-MTB/NILS FINLAND Hardtail 0:55.10 +0:05.24
15th 88 Stanfield Samuel   Miehet 0:55.21 +0:05.35
16th 38 Kuokka Ville ViSa Miehet 0:55.22 +0:05.36
17th 25 Pekkarinen Roope Iikan pyörävarikko/savo mtb alle 21v. 0:55.60 +0:05.74
18th 22 Siljama Oskar   Miehet 0:55.66 +0:05.80
19th 46 Ruohonen Antti HTCC Miehet 0:55.75 +0:05.89
20th= 11 Nousiainen Peetu   Miehet 0:55.85 +0:05.99
20th= 131 Jukka Jussi   eBike 0:55.85 +0:05.99
22nd 18 Sihto Jussi mtbcf M40 0:55.87 +0:06.01
23rd 13 Lehtonen Antti MTBCF Miehet 0:56.02 +0:06.16
24th 24 Rossi Joel Team Top100? Miehet 0:56.04 +0:06.18
25th 141 Hämäläinen Elias Fun with Scott 14-16v. 0:56.10 +0:06.24
26th 9 Taimela Jani   Miehet 0:56.25 +0:06.39
27th 64 Niemeier Otto   Miehet 0:56.33 +0:06.47
28th= 12 Tuomala Jaakko Afterride M40 0:56.36 +0:06.50
28th= 8 Soul Jorma Modern sTalking Miehet 0:56.36 +0:06.50
30th 74 Romppanen Jarno KP Special shredders M40 0:56.75 +0:06.89
31st= 5 Kumpunen Anttoni Focus Bikes/Larunpyörä.com Miehet 0:56.79 +0:06.93
31st= 47 Mäkelä Miikka Orbea Suomi / AsenneSurf Hardtail 0:56.79 +0:06.93
33rd 142 Helgas Hugo Trail Riders Vaasa 14-16v. 0:56.82 +0:06.96
34th 17 Lindholm Mathias Metsäkerho Miehet 0:57.00 +0:07.14
35th 73 Veijalainen Teppo   Miehet 0:57.01 +0:07.15
36th 19 Lämsä Pietro VÄKEVÄmtb Miehet 0:57.11 +0:07.25
37th 26 Hietakangas Jukka Väkevä-MTB Miehet 0:57.16 +0:07.30
38th 21 Puikkonen Antti   Hardtail 0:57.17 +0:07.31
39th 16 Elo Jesse GIRO/ROCK MACHINE Miehet 0:57.37 +0:07.51
40th 23 Föhr Timo Keli / Club Alapelti Factory Racing Miehet 0:57.41 +0:07.55
41st 44 Jaakkola Marko Zuuliksen Zykä Klubi M40 0:57.46 +0:07.60
42nd 27 Londen Timo   M40 0:57.74 +0:07.88
43rd 45 Valkonen Iiro Bikepoli M40 0:57.83 +0:07.97
44th 20 Hämäläinen Ismo   Miehet 0:57.85 +0:07.99
45th 115 Salo Saku   Miehet 0:58.10 +0:08.24
46th 29 Järvinen Tomi MTBCF M40 0:58.27 +0:08.41
47th 107 Ahlholm Juha   Miehet 0:58.55 +0:08.69
48th 126 Pulkkinen Toni Iikan Pyörävarikko eBike 0:58.73 +0:08.87
49th 78 Tuomi Antti   Miehet 0:58.80 +0:08.94
50th 59 Kaarlela Pekka AGMCrewfreeracing Miehet 0:59.25 +0:09.39
51st 43 Laine Tero EFR Miehet 0:59.40 +0:09.54
52nd 114 Salonen Eero   Miehet 0:59.56 +0:09.70
53rd 30 Laitinen Toni   Miehet 0:59.70 +0:09.84
54th 104 Teerihalme Santtu Reaktor Stanga Racing Miehet 1:00.07 +0:10.21
55th= 128 Kanerva Mika Team ylämäkipyöräily eBike 1:00.24 +0:10.38
55th= 7 Päivinen Ville Miikka on paras! Hardtail 1:00.24 +0:10.38
57th 55 Merioja Ville Tres Pajeros M40 1:00.42 +0:10.56
58th 90 Krestin Sergei   Hardtail 1:00.48 +0:10.62
59th 32 Tuominen Janne Uniset Miehet 1:00.54 +0:10.68
60th 119 Kuparinen Simo   Miehet 1:00.98 +0:11.12
61st 113 Vainio Valtteri   Miehet 1:01.13 +0:11.27
62nd 97 Hiltunen Juho   Hardtail 1:01.34 +0:11.48
63rd 118 Laine Pyry   Miehet 1:01.53 +0:11.67
64th 94 Bliss Olli Påminne Bike Park / Flowriders Miehet 1:01.71 +0:11.85
65th 65 Harju Teppo Hmtb Miehet 1:02.15 +0:12.29
66th 57 Jaskari Matti Rideep Miehet 1:02.25 +0:12.39
67th 121 Lundén Anton Ei ole alle 21v. 1:02.35 +0:12.49
68th 42 Juopperi Toni   M40 1:02.56 +0:12.70
69th 100 Heino Ville   Miehet 1:02.70 +0:12.84
70th 60 Räisänen Heikki Team Cahva Alumni Miehet 1:02.79 +0:12.93
71st 116 Harava Johannes   Miehet 1:02.98 +0:13.12
72nd 87 Forsström Mikael   Miehet 1:03.12 +0:13.26
73rd 35 Leino Miikka Tres Pajeros M40 1:03.18 +0:13.32
74th= 77 Leppänen Tero-Mikael   M40 1:03.26 +0:13.40
74th= 85 Korpela Kaius   M40 1:03.26 +0:13.40
76th 69 Suur-Hamari Lasse Team Tuska Miehet 1:03.62 +0:13.76
77th 127 Hakala Petri HHCMB eBike 1:03.64 +0:13.78
78th 91 Ruokolainen Timo   Miehet 1:03.65 +0:13.79
79th 105 Perämäki Valtteri   Miehet 1:03.71 +0:13.85
80th 140 Turkka Aaron Magic Pony Racing 14-16v. 1:03.72 +0:13.86
81st 80 Hintikka Samuli   M40 1:03.80 +0:13.94
82nd 130 Korpinurmi Miikka   eBike 1:03.89 +0:14.03
83rd 122 Pirinen Tomi HHCMB alle 21v. 1:04.19 +0:14.33
84th 28 Ådahl Jockum Metsäkerho MTB M40 1:04.28 +0:14.42
85th 134 Packalén Henrik   eBike 1:04.46 +0:14.60
86th 96 Rantanen Juha-Pekka   Miehet 1:04.81 +0:14.95
87th= 154 Raikunen Pauliina   Naiset 1:04.97 +0:15.11
87th= 37 Von Freymann Sebastian   Hardtail 1:04.97 +0:15.11
89th 48 Ahlqviist Eero Lohja Trails Miehet 1:05.20 +0:15.34
90th 33 Pyöriäinen Jarmo   Miehet 1:05.38 +0:15.52
91st 157 Viitanen Jenni   Naiset 1:05.54 +0:15.68
92nd 132 Koponen Ari   eBike 1:05.74 +0:15.88
93rd 86 Kaskisto Juhani   Miehet 1:05.75 +0:15.89
94th 41 Karlsson Oskari YKK Miehet 1:05.85 +0:15.99
95th 82 Vanha-Rauvola Veli-Matti   Miehet 1:06.11 +0:16.25
96th 147 Saltevo Saana Muuratsalo Riders Naiset 1:06.53 +0:16.67
97th 117 Sillanpää Tyko Metsäkerho MTB Miehet 1:06.64 +0:16.78
98th 145 Haukipuro Tino Habanero Mountain Bikers 14-16v. 1:07.16 +0:17.30
99th 92 Nurminen Janne   Miehet 1:07.72 +0:17.86
100th 54 Lindström Kai MTBCF M40 1:07.77 +0:17.91
101st 34 Lahti Esko Reaktor Stanga Racing Miehet 1:07.79 +0:17.93
102nd 79 Kivekäs Mikael Kaupin Kanuunat Miehet 1:07.87 +0:18.01
103rd 83 Koistinen Ari   Miehet 1:07.95 +0:18.09
104th 148 Pellikka Tuija   Naiset 1:08.51 +0:18.65
105th 51 Pirilä Ville KaPa-65 M40 1:08.94 +0:19.08
106th 153 Ekman Karin   Naiset 1:09.33 +0:19.47
107th 106 Leskinen Hannu KuPu M40 1:09.39 +0:19.53
108th 158 Menestrina Jutta Mud Cakes Naiset 1:09.96 +0:20.10
109th 108 Haukipuro Jarkko Habanero Mountain Bikers Miehet 1:10.05 +0:20.19
110th 81 Sulo Eetu   Hardtail 1:10.54 +0:20.68
111th 112 Nieminen Julle YKK Miehet 1:11.02 +0:21.16
112th 99 Valopaasi Matti KA-PA 65 M40 1:11.72 +0:21.86
113th 156 Kilpeläinen Senja   Naiset 1:11.94 +0:22.08
114th 40 Silvennoinen Tomi   Miehet 1:12.10 +0:22.24
115th 111 Vepsä Joni   Miehet 1:12.84 +0:22.98
116th 76 Laakso Juha-Pekka   M40 1:12.94 +0:23.08
117th 53 Peltonen Mika Rideep Hardtail 1:13.49 +0:23.63
118th 62 Peltonen Arttu PMT Hardtail 1:13.50 +0:23.64
119th 146 Haukipuro Otto   14-16v. 1:13.73 +0:23.87
120th 66 Heikkilä Juha   Miehet 1:13.77 +0:23.91
121st 155 Eloranta Emmi   Naiset 1:14.94 +0:25.08
122nd 144 Ahokas Aaro   14-16v. 1:15.18 +0:25.32
123rd 143 Peltonen Santtu PMT 14-16v. 1:15.32 +0:25.46
124th 123 Mäkelä Aarni   alle 21v. 1:17.68 +0:27.82
125th 149 Ahola Akira   Naiset 1:18.79 +0:28.93
126th 138 Koivisto-Peltola Kati   eBike 1:18.93 +0:29.07
127th 52 Majuri Timo KaPa-65 M40 1:21.02 +0:31.16
128th 159 Häyrynen Jenna   Naiset 1:23.51 +0:33.65
129th 109 Hänninen Paavo Oinilan alamäki / PAIMIO M40 1:23.73 +0:33.87
130th 1 Hart Jorma Modern sTalking Miehet 1:39.84 +0:49.98