Stage Results for Funduro Cup 20 #1 Laajis - 28 kesä 2020 - Yleinen - EK7Y

...return to index

Yleinen - EK7Y

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 2 Huikuri Ville Motokeidas Specialized racing team / KangKi Miehet 1:38.39  
2nd 3 Norris Huck   Miehet 1:42.84 +0:04.45
3rd 4 Pellinen Henri Sportsource / IU eBike 1:43.67 +0:05.28
4th 91 Uimonen Justus RIDE MORE PIVOT 14-16v. 1:44.36 +0:05.97
5th 7 Strömsholm Tony   Miehet 1:47.59 +0:09.20
6th 9 Alanko Olli Korson Kaiku Miehet 1:48.14 +0:09.75
7th 11 Riiheläinen Riku Cube/Rtech, Galfer, Nilsfinland M40 1:49.19 +0:10.80
8th 1 Ryynänen Tarmo Team Mountain Bike Shop // Specialized Nordics Miehet 1:49.41 +0:11.02
9th 6 Levänen Oskari Riihimäen Kiista-Veikot / Sporthammer Miehet 1:50.01 +0:11.62
10th 65 Latvasalo Markus   M40 1:50.09 +0:11.70
11th 22 Tanskanen Joona Nullibi Racing Team Miehet 1:52.51 +0:14.12
12th 8 Eriksson Toni Speedfamily Miehet 1:52.91 +0:14.52
13th 62 Väänänen Erik Alpinestars alle 21v. 1:52.97 +0:14.58
14th 32 Pekkarinen Roope Iikan pyörävarikko / kuopys alle 21v. 1:53.26 +0:14.87
15th 16 Tukiainen Joni   Miehet 1:53.36 +0:14.97
16th 10 Maja Akseli Jyps / Trek Lundberg Racing alle 21v. 1:53.43 +0:15.04
17th 20 Tuomala Jaakko MTBCF M40 1:53.91 +0:15.52
18th 33 Planck Max Biking assholes Miehet 1:53.94 +0:15.55
19th 12 Melko Marko Team Mountain Bike Shop M40 1:54.28 +0:15.89
20th 13 Salokuusi Tero Retkikunta Racing M40 1:54.79 +0:16.40
21st 5 Vainikka Eki Retkikunta / Specialized eBike 1:55.04 +0:16.65
22nd 29 Pärssinen Perttu SRAM / ProMTB Miehet 1:55.57 +0:17.18
23rd 26 Salo Saku Htc Freeriders Miehet 1:56.09 +0:17.70
24th 94 Volanen Samuel   14-16v. 1:56.34 +0:17.95
25th 19 Uotinen Harri Muuratsalo Riders M40 1:56.53 +0:18.14
26th 14 Temisevä Miika   Miehet 1:56.64 +0:18.25
27th 31 Romppanen Jarno KP Special shredders M40 1:56.86 +0:18.47
28th 15 Tyrväinen Petri   Miehet 1:57.43 +0:19.04
29th 88 Leppämäki Eetu Team Parmas Miehet 1:58.07 +0:19.68
30th 120 Romo Jasu biking assholes Miehet 1:58.88 +0:20.49
31st 25 Leppimaa Jarkko Team 20/20 Factory eBike 1:59.06 +0:20.67
32nd 92 Jokinen Jere Whyte Sportsource 14-16v. 1:59.37 +0:20.98
33rd 21 Vahtera Teemu MTBCF / Endurotards Miehet 1:59.59 +0:21.20
34th 81 Karttunen Juuso   Miehet 2:00.49 +0:22.10
35th 23 Sammalisto Vesa Frost Mountain Locals / KangKi M40 2:00.55 +0:22.16
36th 78 Mielonen Juha   Miehet 2:00.83 +0:22.44
37th 58 Asmundela Lasse Murvakana racing eBike 2:01.35 +0:22.96
38th 24 Niemi Harri   M40 2:01.39 +0:23.00
39th 17 Känsälä Antti Yeply - liikkuva pyörähuolto Miehet 2:01.66 +0:23.27
40th 53 Moilanen Mikko   M40 2:02.05 +0:23.66
41st 73 Pokela Joonas   Miehet 2:02.26 +0:23.87
42nd 99 Rantakokko Samuli Kuopys 14-16v. 2:03.16 +0:24.77
43rd 119 Hemmo Fillari Fatbikevuokraus.com M40 2:03.19 +0:24.80
44th 167 Vacker Suvi Rocky Mountain Sportsource / JyPS Naiset 2:03.38 +0:24.99
45th 18 Laine Niko   Miehet 2:03.76 +0:25.37
46th 36 Pesonen Antti Team Sandels Racing Miehet 2:04.04 +0:25.65
47th 28 Nousiainen Antti   Miehet 2:04.45 +0:26.06
48th 34 Veuro Manu SpeedFamily Miehet 2:05.07 +0:26.68
49th 95 Helgas Hugo Trail Riders Vaasa 14-16v. 2:05.27 +0:26.88
50th 79 Vaissi Ville   eBike 2:05.52 +0:27.13
51st 71 Petro Joonatan Random Bikes Factory Racing Hardtail 2:05.61 +0:27.22
52nd 166 Vaskelainen Marko   M40 2:06.05 +0:27.66
53rd 42 Kauhanen Toni Kuopys Miehet 2:06.12 +0:27.73
54th 70 Siltala Santeri Random Bikes Factory Racing Hardtail 2:06.28 +0:27.89
55th 30 Toivonen Nikolai Velhokerho Miehet 2:06.33 +0:27.94
56th 87 Leppämäki Mikael Team Parmas Miehet 2:06.40 +0:28.01
57th 123 Ström Petri   Miehet 2:06.45 +0:28.06
58th 39 Vänskä Petteri Rideep Hardtail 2:06.75 +0:28.36
59th 82 Kulju Ville Kp Special Shredders Miehet 2:07.22 +0:28.83
60th 128 Hyrkkänen Mikko Velobia Bike Co. Miehet 2:07.52 +0:29.13
61st 43 Luhta Antti TrailMonkeys Vaasa M40 2:07.56 +0:29.17
62nd 116 Paajanen Jali   Miehet 2:07.65 +0:29.26
63rd 151 Hirvonen Markus Nullibi Racing Team M40 2:07.69 +0:29.30
64th 40 Kuosmanen Tuukka Rideep/Cycli M40 2:07.94 +0:29.55
65th 41 Tuominen Janne Uniset Miehet 2:08.02 +0:29.63
66th 85 Lindholm Roope   Miehet 2:08.57 +0:30.18
67th 97 Vainio Niilo Turun Urheiluliitto 14-16v. 2:08.87 +0:30.48
68th 51 Tuominen Joonas Afterride Miehet 2:08.99 +0:30.60
69th 121 Hiekkataipale Ari - M40 2:09.09 +0:30.70
70th 103 Sivula Paavo Lahden Pyöräilijät Miehet 2:09.95 +0:31.56
71st 115 Koivisto Lassi   Miehet 2:10.17 +0:31.78
72nd 44 Hovi Jarno AfterRide eBike 2:10.50 +0:32.11
73rd 86 Tuominen Ari   Miehet 2:10.62 +0:32.23
74th 46 Rauhala Pasi Lohja Trails eBike 2:10.76 +0:32.37
75th 105 Vitikainen Mika KH Miehet 2:10.88 +0:32.49
76th 37 Hienonen Jussi Team Tuska Hardtail 2:11.68 +0:33.29
77th= 67 Reiman Jarno HHCMB M40 2:11.85 +0:33.46
77th= 74 Kallio Ville Lost and Found Miehet 2:11.85 +0:33.46
79th 38 Päivinen Ville KP special shredders Hardtail 2:12.14 +0:33.75
80th 104 Nokelainen Simo KH Miehet 2:12.43 +0:34.04
81st 48 Tuupainen Petri Joensuun Pyöräilijät Miehet 2:12.60 +0:34.21
82nd= 150 Korhonen Sapa Nullibi Racing Team M40 2:12.65 +0:34.26
82nd= 50 Arponen Antti   Miehet 2:12.65 +0:34.26
84th 33 Järvinen Tomi MTBCF/Endurotards M40 2:12.70 +0:34.31
85th 101 Saastamoinen Olli   Miehet 2:12.73 +0:34.34
86th 100 Siitari Lauri LaPy Enduro 14-16v. 2:13.07 +0:34.68
87th 152 Kaskisto Juhani   Miehet 2:13.55 +0:35.16
88th 122 Suhonen Tommi Team Sandels Racing Miehet 2:14.31 +0:35.92
89th 80 Moilanen Pasi   eBike 2:14.43 +0:36.04
90th 108 Ripatti Ari Kymi Anti-flow Miehet 2:14.97 +0:36.58
91st 45 Pöhö Jesse   Miehet 2:15.18 +0:36.79
92nd 68 Järventausta Iiro   Miehet 2:15.52 +0:37.13
93rd 114 Järvenpää Jari Lost and found M40 2:15.61 +0:37.22
94th 132 Simonen Miro RidingJKL eBike 2:16.30 +0:37.91
95th 163 Korpinen Olli Jyps Miehet 2:16.32 +0:37.93
96th 156 Häyrinen Ari JYPS M40 2:16.51 +0:38.12
97th 90 Laaksonen Tomi Pole Bicycles Miehet 2:16.52 +0:38.13
98th 64 Kamppinen Justus Fixxit pyörähuolto alle 21v. 2:16.62 +0:38.23
99th 72 Pylkkänen Eppu Random Bikes Factory Racing Hardtail 2:16.69 +0:38.30
100th 49 Halme Harri MTBCF M40 2:18.12 +0:39.73
101st 130 Lankinen Tuomo TukkiMTB Hardtail 2:18.36 +0:39.97
102nd 106 Suur-Hamari Lasse Team Tuska Miehet 2:18.67 +0:40.28
103rd 93 Turkka Aaron   14-16v. 2:19.61 +0:41.22
104th 109 Väistö Joonas Orsun Jyskeen Pauke Miehet 2:19.69 +0:41.30
105th 52 Piispa Mikko Heikot Eväät M40 2:19.86 +0:41.47
106th 47 Hiltunen Juho   Hardtail 2:20.93 +0:42.54
107th 129 Rinne Jussi   eBike 2:21.15 +0:42.76
108th 169 Soivio Kaisu Lahden Pyöräilijät Naiset 2:21.87 +0:43.48
109th 66 Korpinurmi Miikka   eBike 2:21.93 +0:43.54
110th 89 Poutiainen Timo Ripakinttu Racing eBike 2:22.02 +0:43.63
111th 75 Neuvonen Juuso Pyöräliike Varustamo Miehet 2:22.10 +0:43.71
112th 111 Tanskanen Juho   Miehet 2:22.69 +0:44.30
113th 126 Sergei Krestin   Hardtail 2:23.00 +0:44.61
114th 98 Leino Elo Jyps 14-16v. 2:23.12 +0:44.73
115th 77 Tuomi Antti   M40 2:23.47 +0:45.08
116th 55 Silvennoinen Tomi   Miehet 2:23.49 +0:45.10
117th 117 Pöllänen Jesse KH Miehet 2:24.20 +0:45.81
118th 76 Piirainen Arto   eBike 2:25.23 +0:46.84
119th 161 Vähäsarja Ville   Miehet 2:25.36 +0:46.97
120th 142 Owen Douglas   M40 2:25.67 +0:47.28
121st 102 Valopaasi Matti KA-PA 65 M40 2:26.04 +0:47.65
122nd 170 Bergman Laura Speedfamily Naiset 2:26.20 +0:47.81
123rd 61 Turunen Tuomo   Miehet 2:26.76 +0:48.37
124th 156 Pajula Vesa   Miehet 2:27.03 +0:48.64
125th 168 Piilonen Sofia Whyte Sportsource Naiset 2:27.15 +0:48.76
126th 131 Rossi Mikko   M40 2:27.47 +0:49.08
127th 127 Laamanen Santeri   Miehet 2:27.57 +0:49.18
128th 136 Tani Mika Kaupin kanuunat Hardtail 2:27.87 +0:49.48
129th 57 Von Freymann Sebastian   Hardtail 2:28.19 +0:49.80
130th 54 Leskinen Hannu   M40 2:28.32 +0:49.93
131st 107 Koivusalo Jari   Hardtail 2:29.47 +0:51.08
132nd 96 Peltonen Santtu PMT 14-16v. 2:30.30 +0:51.91
133rd 158 Lairi Nico   Miehet 2:30.44 +0:52.05
134th 149 Vepsä Joni KaPa-Bikes Miehet 2:30.77 +0:52.38
135th 63 Peltola Nico   alle 21v. 2:30.83 +0:52.44
136th 125 Lampinen Jouni   eBike 2:31.07 +0:52.68
137th 84 Hornsby Adrian   M40 2:32.39 +0:54.00
138th 162 Niemi Juhana   Hardtail 2:32.49 +0:54.10
139th 147 Jukarainen Taisto TBA Miehet 2:32.60 +0:54.21
140th 138 Pasonen Kai Tunk! M40 2:32.72 +0:54.33
141st 153 Seppänen Johan   Miehet 2:33.76 +0:55.37
142nd 146 Jaskari Matti Ride ep Miehet 2:34.12 +0:55.73
143rd 155 Cerrada-Gimenez Marc   M40 2:35.16 +0:56.77
144th 59 Lehtimäki Pekka PMT Miehet 2:35.60 +0:57.21
145th 171 Viitanen Jenni   Naiset 2:35.91 +0:57.52
146th 164 Simola Ville Kromimäyrä racing Miehet 2:37.20 +0:58.81
147th 182 Menestrina Jutta Enduro Mudcakes Naiset 2:38.00 +0:59.61
148th 135 Niemi Markus   Miehet 2:38.31 +0:59.92
149th 157 Pärssinen Ville Soittorasia Miehet 2:38.60 +1:00.21
150th 118 Malkamäki Mika   Miehet 2:41.38 +1:02.99
151st 124 Tikkanen Tuukka   Miehet 2:41.66 +1:03.27
152nd= 176 Eskola Essi   eBike 2:42.52 +1:04.13
152nd= 140 Jortikka Jarmo   M40 2:42.52 +1:04.13
154th 133 Ramberg Nico Team Patteriveto eBike 2:43.26 +1:04.87
155th 139 Siira Nuutti   Hardtail 2:44.48 +1:06.09
156th 173 Möykkynen Hanna   Naiset 2:44.57 +1:06.18
157th= 69 Tepponen Aleksi TBA Miehet 2:44.69 +1:06.30
157th= 172 Sompa Heidi   Naiset 2:44.69 +1:06.30
159th 141 Järviö Riku   M40 2:46.29 +1:07.90
160th 148 Rokka Ilkka   Miehet 2:48.14 +1:09.75
161st 180 Rinkinen Satu   Naiset 2:49.95 +1:11.56
162nd 60 Jokelainen Juhapekka   eBike 2:50.12 +1:11.73
163rd 134 Rosti Roni Team Patteriveto eBike 2:52.77 +1:14.38
164th 144 Nummensalo Jan-Martin   Miehet 2:55.24 +1:16.85
165th 177 Uutela Titta   Naiset 2:56.83 +1:18.44
166th 183 Erjavec Marija Enduro Mudcakes Naiset 2:57.36 +1:18.97
167th 184 Niiranen Sanna   Naiset 2:59.76 +1:21.37
168th 137 Ahonen Timo   Miehet 3:03.14 +1:24.75
169th 112 Jaakkola Sami Team Pyöräliike Varustamo M40 3:03.21 +1:24.82
170th 175 Hautamäki Päivi Rideep Naiset 3:12.51 +1:34.12
171st 143 Ollila Otto   Miehet 3:15.46 +1:37.07
172nd 187 Pieniluoma-Korpinen Saara   Naiset 3:18.19 +1:39.80
173rd 35 Pakarinen Aki   M40 3:23.34 +1:44.95
174th 186 Penttimies Amanda   Naiset 3:25.06 +1:46.67
175th 185 Vähätupa Maria   Naiset 3:28.31 +1:49.92
176th 179 Mustonen Jaana Kuopys Naiset 3:35.00 +1:56.61
177th 165 Peltonen Arttu PMT Hardtail 3:52.01 +2:13.62
178th 178 Mielonen Noora Ride Etelä-Pohjanmaa ry Naiset 3:56.90 +2:18.51
179th 159 Tapper Henri   Hardtail 4:22.33 +2:43.94
180th 181 Muukkonen Anna Enduro Mudcakes Naiset 4:47.54 +3:09.15
181st 160 Laine Jarno   Hardtail 5:49.32 +4:10.93