Stage Results for Funduro Cup 20 #1 Laajis - 28 kesä 2020 - Yleinen - EK1Y

...return to index

Yleinen - EK1Y

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 2 Huikuri Ville Motokeidas Specialized racing team / KangKi Miehet 1:38.03  
2nd 4 Pellinen Henri Sportsource / IU eBike 1:38.22 +0:00.19
3rd 1 Ryynänen Tarmo Team Mountain Bike Shop // Specialized Nordics Miehet 1:39.31 +0:01.28
4th 91 Uimonen Justus RIDE MORE PIVOT 14-16v. 1:40.48 +0:02.45
5th 62 Väänänen Erik Alpinestars alle 21v. 1:41.30 +0:03.27
6th 7 Strömsholm Tony   Miehet 1:42.56 +0:04.53
7th 65 Latvasalo Markus   M40 1:44.59 +0:06.56
8th 3 Norris Huck   Miehet 1:46.82 +0:08.79
9th 79 Vaissi Ville   eBike 1:48.03 +0:10.00
10th 58 Asmundela Lasse Murvakana racing eBike 1:48.10 +0:10.07
11th 5 Vainikka Eki Retkikunta / Specialized eBike 1:48.48 +0:10.45
12th 6 Levänen Oskari Riihimäen Kiista-Veikot / Sporthammer Miehet 1:48.60 +0:10.57
13th 12 Melko Marko Team Mountain Bike Shop M40 1:49.50 +0:11.47
14th 22 Tanskanen Joona Nullibi Racing Team Miehet 1:49.83 +0:11.80
15th 9 Alanko Olli Korson Kaiku Miehet 1:50.08 +0:12.05
16th 16 Tukiainen Joni   Miehet 1:50.23 +0:12.20
17th 13 Salokuusi Tero Retkikunta Racing M40 1:50.41 +0:12.38
18th 19 Uotinen Harri Muuratsalo Riders M40 1:50.45 +0:12.42
19th 11 Riiheläinen Riku Cube/Rtech, Galfer, Nilsfinland M40 1:50.81 +0:12.78
20th 8 Eriksson Toni Speedfamily Miehet 1:50.95 +0:12.92
21st 92 Jokinen Jere Whyte Sportsource 14-16v. 1:51.70 +0:13.67
22nd 14 Temisevä Miika   Miehet 1:51.80 +0:13.77
23rd 112 Jaakkola Sami Team Pyöräliike Varustamo M40 1:52.14 +0:14.11
24th 31 Romppanen Jarno KP Special shredders M40 1:52.18 +0:14.15
25th 94 Volanen Samuel   14-16v. 1:52.47 +0:14.44
26th 99 Rantakokko Samuli Kuopys 14-16v. 1:52.64 +0:14.61
27th 15 Tyrväinen Petri   Miehet 1:53.09 +0:15.06
28th 87 Leppämäki Mikael Team Parmas Miehet 1:54.05 +0:16.02
29th 29 Pärssinen Perttu SRAM / ProMTB Miehet 1:54.07 +0:16.04
30th 26 Salo Saku Htc Freeriders Miehet 1:54.32 +0:16.29
31st 25 Leppimaa Jarkko Team 20/20 Factory eBike 1:54.45 +0:16.42
32nd 119 Hemmo Fillari Fatbikevuokraus.com M40 1:54.52 +0:16.49
33rd 28 Nousiainen Antti   Miehet 1:54.96 +0:16.93
34th= 82 Kulju Ville Kp Special Shredders Miehet 1:55.82 +0:17.79
34th= 115 Koivisto Lassi   Miehet 1:55.82 +0:17.79
36th 17 Känsälä Antti Yeply - liikkuva pyörähuolto Miehet 1:56.25 +0:18.22
37th 10 Maja Akseli Jyps / Trek Lundberg Racing alle 21v. 1:56.40 +0:18.37
38th 20 Tuomala Jaakko MTBCF M40 1:56.61 +0:18.58
39th 18 Laine Niko   Miehet 1:56.69 +0:18.66
40th 21 Vahtera Teemu MTBCF / Endurotards Miehet 1:56.87 +0:18.84
41st 73 Pokela Joonas   Miehet 1:57.45 +0:19.42
42nd 81 Karttunen Juuso   Miehet 1:57.52 +0:19.49
43rd 95 Helgas Hugo Trail Riders Vaasa 14-16v. 1:57.56 +0:19.53
44th 88 Leppämäki Eetu Team Parmas Miehet 1:57.64 +0:19.61
45th 43 Luhta Antti TrailMonkeys Vaasa M40 1:57.71 +0:19.68
46th 78 Mielonen Juha   Miehet 1:57.83 +0:19.80
47th 44 Hovi Jarno AfterRide eBike 1:57.84 +0:19.81
48th 42 Kauhanen Toni Kuopys Miehet 1:58.71 +0:20.68
49th 32 Pekkarinen Roope Iikan pyörävarikko / kuopys alle 21v. 1:58.82 +0:20.79
50th 89 Poutiainen Timo Ripakinttu Racing eBike 1:58.91 +0:20.88
51st 30 Toivonen Nikolai Velhokerho Miehet 1:58.98 +0:20.95
52nd 35 Pakarinen Aki   M40 1:59.03 +0:21.00
53rd 104 Nokelainen Simo KH Miehet 1:59.93 +0:21.90
54th 123 Ström Petri   Miehet 2:00.05 +0:22.02
55th 24 Niemi Harri   M40 2:00.53 +0:22.50
56th= 53 Moilanen Mikko   M40 2:01.07 +0:23.04
56th= 34 Veuro Manu SpeedFamily Miehet 2:01.07 +0:23.04
58th 37 Hienonen Jussi Team Tuska Hardtail 2:01.28 +0:23.25
59th 23 Sammalisto Vesa Frost Mountain Locals / KangKi M40 2:01.35 +0:23.32
60th 132 Simonen Miro RidingJKL eBike 2:02.04 +0:24.01
61st 36 Pesonen Antti Team Sandels Racing Miehet 2:02.07 +0:24.04
62nd 48 Tuupainen Petri Joensuun Pyöräilijät Miehet 2:02.23 +0:24.20
63rd 103 Sivula Paavo Lahden Pyöräilijät Miehet 2:02.25 +0:24.22
64th 120 Romo Jasu biking assholes Miehet 2:02.50 +0:24.47
65th 74 Kallio Ville Lost and Found Miehet 2:02.62 +0:24.59
66th 33 Planck Max Biking assholes Miehet 2:02.70 +0:24.67
67th 111 Tanskanen Juho   Miehet 2:02.72 +0:24.69
68th 128 Hyrkkänen Mikko Velobia Bike Co. Miehet 2:02.80 +0:24.77
69th 166 Vaskelainen Marko   M40 2:02.81 +0:24.78
70th 98 Leino Elo Jyps 14-16v. 2:03.02 +0:24.99
71st 51 Tuominen Joonas Afterride Miehet 2:03.17 +0:25.14
72nd 101 Saastamoinen Olli   Miehet 2:03.29 +0:25.26
73rd 66 Korpinurmi Miikka   eBike 2:03.49 +0:25.46
74th 33 Järvinen Tomi MTBCF/Endurotards M40 2:03.50 +0:25.47
75th 150 Korhonen Sapa Nullibi Racing Team M40 2:03.63 +0:25.60
76th 67 Reiman Jarno HHCMB M40 2:03.86 +0:25.83
77th 80 Moilanen Pasi   eBike 2:04.00 +0:25.97
78th 122 Suhonen Tommi Team Sandels Racing Miehet 2:04.28 +0:26.25
79th 133 Ramberg Nico Team Patteriveto eBike 2:05.09 +0:27.06
80th 49 Halme Harri MTBCF M40 2:05.34 +0:27.31
81st 71 Petro Joonatan Random Bikes Factory Racing Hardtail 2:05.41 +0:27.38
82nd 129 Rinne Jussi   eBike 2:06.64 +0:28.61
83rd 38 Päivinen Ville KP special shredders Hardtail 2:06.75 +0:28.72
84th 46 Rauhala Pasi Lohja Trails eBike 2:06.80 +0:28.77
85th 85 Lindholm Roope   Miehet 2:07.02 +0:28.99
86th 40 Kuosmanen Tuukka Rideep/Cycli M40 2:07.13 +0:29.10
87th 167 Vacker Suvi Rocky Mountain Sportsource / JyPS Naiset 2:07.20 +0:29.17
88th 64 Kamppinen Justus Fixxit pyörähuolto alle 21v. 2:07.23 +0:29.20
89th 108 Ripatti Ari Kymi Anti-flow Miehet 2:07.32 +0:29.29
90th 86 Tuominen Ari   Miehet 2:07.57 +0:29.54
91st 109 Väistö Joonas Orsun Jyskeen Pauke Miehet 2:07.66 +0:29.63
92nd 41 Tuominen Janne Uniset Miehet 2:08.22 +0:30.19
93rd 50 Arponen Antti   Miehet 2:08.42 +0:30.39
94th 68 Järventausta Iiro   Miehet 2:08.88 +0:30.85
95th 54 Leskinen Hannu   M40 2:08.97 +0:30.94
96th 105 Vitikainen Mika KH Miehet 2:09.63 +0:31.60
97th 70 Siltala Santeri Random Bikes Factory Racing Hardtail 2:09.72 +0:31.69
98th 156 Häyrinen Ari JYPS M40 2:09.73 +0:31.70
99th 116 Paajanen Jali   Miehet 2:10.08 +0:32.05
100th 135 Niemi Markus   Miehet 2:10.31 +0:32.28
101st 114 Järvenpää Jari Lost and found M40 2:10.49 +0:32.46
102nd 100 Siitari Lauri LaPy Enduro 14-16v. 2:11.21 +0:33.18
103rd 121 Hiekkataipale Ari - M40 2:11.41 +0:33.38
104th 151 Hirvonen Markus Nullibi Racing Team M40 2:11.57 +0:33.54
105th 118 Malkamäki Mika   Miehet 2:11.71 +0:33.68
106th 156 Pajula Vesa   Miehet 2:12.37 +0:34.34
107th 47 Hiltunen Juho   Hardtail 2:12.83 +0:34.80
108th 155 Cerrada-Gimenez Marc   M40 2:12.99 +0:34.96
109th 146 Jaskari Matti Ride ep Miehet 2:13.05 +0:35.02
110th= 126 Sergei Krestin   Hardtail 2:13.24 +0:35.21
110th= 97 Vainio Niilo Turun Urheiluliitto 14-16v. 2:13.24 +0:35.21
112th 169 Soivio Kaisu Lahden Pyöräilijät Naiset 2:13.38 +0:35.35
113th 61 Turunen Tuomo   Miehet 2:13.42 +0:35.39
114th 130 Lankinen Tuomo TukkiMTB Hardtail 2:13.68 +0:35.65
115th 138 Pasonen Kai Tunk! M40 2:14.15 +0:36.12
116th 72 Pylkkänen Eppu Random Bikes Factory Racing Hardtail 2:14.18 +0:36.15
117th 102 Valopaasi Matti KA-PA 65 M40 2:14.27 +0:36.24
118th 136 Tani Mika Kaupin kanuunat Hardtail 2:14.36 +0:36.33
119th 152 Kaskisto Juhani   Miehet 2:14.47 +0:36.44
120th 55 Silvennoinen Tomi   Miehet 2:14.67 +0:36.64
121st 157 Pärssinen Ville Soittorasia Miehet 2:14.78 +0:36.75
122nd 106 Suur-Hamari Lasse Team Tuska Miehet 2:15.24 +0:37.21
123rd 52 Piispa Mikko Heikot Eväät M40 2:15.46 +0:37.43
124th 142 Owen Douglas   M40 2:15.79 +0:37.76
125th 117 Pöllänen Jesse KH Miehet 2:15.80 +0:37.77
126th 76 Piirainen Arto   eBike 2:15.87 +0:37.84
127th= 59 Lehtimäki Pekka PMT Miehet 2:15.95 +0:37.92
127th= 63 Peltola Nico   alle 21v. 2:15.95 +0:37.92
129th 134 Rosti Roni Team Patteriveto eBike 2:16.08 +0:38.05
130th 77 Tuomi Antti   M40 2:16.52 +0:38.49
131st 90 Laaksonen Tomi Pole Bicycles Miehet 2:17.12 +0:39.09
132nd 60 Jokelainen Juhapekka   eBike 2:17.36 +0:39.33
133rd 96 Peltonen Santtu PMT 14-16v. 2:17.37 +0:39.34
134th 93 Turkka Aaron   14-16v. 2:17.91 +0:39.88
135th 45 Pöhö Jesse   Miehet 2:18.21 +0:40.18
136th 39 Vänskä Petteri Rideep Hardtail 2:18.75 +0:40.72
137th 84 Hornsby Adrian   M40 2:19.55 +0:41.52
138th 168 Piilonen Sofia Whyte Sportsource Naiset 2:20.31 +0:42.28
139th 148 Rokka Ilkka   Miehet 2:20.77 +0:42.74
140th 147 Jukarainen Taisto TBA Miehet 2:21.00 +0:42.97
141st 158 Lairi Nico   Miehet 2:21.18 +0:43.15
142nd 163 Korpinen Olli Jyps Miehet 2:21.48 +0:43.45
143rd 75 Neuvonen Juuso Pyöräliike Varustamo Miehet 2:21.69 +0:43.66
144th 131 Rossi Mikko   M40 2:22.11 +0:44.08
145th 161 Vähäsarja Ville   Miehet 2:22.81 +0:44.78
146th 125 Lampinen Jouni   eBike 2:23.00 +0:44.97
147th 171 Viitanen Jenni   Naiset 2:23.29 +0:45.26
148th 149 Vepsä Joni KaPa-Bikes Miehet 2:23.77 +0:45.74
149th 139 Siira Nuutti   Hardtail 2:23.80 +0:45.77
150th 57 Von Freymann Sebastian   Hardtail 2:24.09 +0:46.06
151st 140 Jortikka Jarmo   M40 2:24.37 +0:46.34
152nd 141 Järviö Riku   M40 2:26.70 +0:48.67
153rd 143 Ollila Otto   Miehet 2:28.11 +0:50.08
154th 107 Koivusalo Jari   Hardtail 2:28.15 +0:50.12
155th 162 Niemi Juhana   Hardtail 2:28.97 +0:50.94
156th 144 Nummensalo Jan-Martin   Miehet 2:29.27 +0:51.24
157th 113 Kylämäki Janne Team Bikepolar Miehet 2:29.58 +0:51.55
158th 137 Ahonen Timo   Miehet 2:29.61 +0:51.58
159th 164 Simola Ville Kromimäyrä racing Miehet 2:30.52 +0:52.49
160th 127 Laamanen Santeri   Miehet 2:30.58 +0:52.55
161st 69 Tepponen Aleksi TBA Miehet 2:30.82 +0:52.79
162nd 180 Rinkinen Satu   Naiset 2:31.77 +0:53.74
163rd 182 Menestrina Jutta Enduro Mudcakes Naiset 2:32.23 +0:54.20
164th 174 Kilpeläinen Senja   Naiset 2:34.80 +0:56.77
165th 173 Möykkynen Hanna   Naiset 2:34.96 +0:56.93
166th 172 Sompa Heidi   Naiset 2:35.52 +0:57.49
167th 170 Bergman Laura Speedfamily Naiset 2:37.80 +0:59.77
168th 153 Seppänen Johan   Miehet 2:38.12 +1:00.09
169th 176 Eskola Essi   eBike 2:40.33 +1:02.30
170th 177 Uutela Titta   Naiset 2:40.65 +1:02.62
171st 124 Tikkanen Tuukka   Miehet 2:41.77 +1:03.74
172nd 183 Erjavec Marija Enduro Mudcakes Naiset 2:48.52 +1:10.49
173rd 184 Niiranen Sanna   Naiset 2:48.99 +1:10.96
174th 185 Vähätupa Maria   Naiset 2:49.34 +1:11.31
175th 175 Hautamäki Päivi Rideep Naiset 2:50.28 +1:12.25
176th 154 Häkkinen Veli-Matti JYPS M40 2:58.35 +1:20.32
177th 165 Peltonen Arttu PMT Hardtail 2:58.74 +1:20.71
178th 181 Muukkonen Anna Enduro Mudcakes Naiset 2:58.86 +1:20.83
179th 179 Mustonen Jaana Kuopys Naiset 2:59.67 +1:21.64
180th 186 Penttimies Amanda   Naiset 3:02.43 +1:24.40
181st 187 Pieniluoma-Korpinen Saara   Naiset 3:02.66 +1:24.63
182nd 145 Salmi Henri   Miehet 3:14.13 +1:36.10
183rd 178 Mielonen Noora Ride Etelä-Pohjanmaa ry Naiset 3:30.42 +1:52.39
184th 159 Tapper Henri   Hardtail 3:58.95 +2:20.92
185th 160 Laine Jarno   Hardtail 4:43.79 +3:05.76