Results for Funduro Cup 2019 #1 Mielakka - 19-touko-2019

Class Results

10-13v.

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1F EK2F EK3F EK4F EK5F EK6F EK7F EK8F
1st 183 Maukonen Eliel Frost Mountain Locals / KangKi 10:45.03   0:56.94 1st 1:17.57 1st 0:52.13 1st 1:58.48 1st 1:23.39 1st 1:23.84 1st 1:29.73 1st 1:22.95 1st
2nd 181 Sihto Leevi mtbcf 12:27.24 +1:42.21 1:09.03 2nd 1:35.77 2nd 1:01.85 2nd 2:17.88 2nd 1:35.02 2nd 1:40.00 3rd 1:31.45 2nd 1:36.24 2nd
3rd 180 Sihvonen Eemil Imatran Urheilijat 13:33.83 +2:48.80 1:19.40 3rd 1:35.95 3rd 1:10.03 3rd 2:19.86 3rd 1:35.65 3rd 1:38.12 2nd 1:31.82 3rd 2:23.00 3rd
  182 Häkämies Eero   DNF   2:08.43 4th 4:07.06 4th 2:24.80 4th 3:35.72 4th 2:26.37 4th 2:27.59 4th        

alle 10v.

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1F EK2F EK3F EK4F EK5F EK6F EK7F EK8F
1st 190 Koskinen Justus RLK Koskinen 14:24.60   1:16.32 1st 1:46.17 1st 1:09.06 1st 2:29.68 1st 1:42.45 1st 1:51.19 1st 1:40.15 1st 2:29.58 1st
  192 Aaltonen Kasper   DNF   1:40.20 2nd 2:31.15 2nd 2:58.15 2nd 4:10.48 2nd 2:49.96 2nd     2:17.72 2nd    
  191 Saharinen Aleksi   DNS                                  

14-16v.

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 172 Väänänen Erik Alpinestars 13:22.49   0:47.44 1st 1:09.75 2nd 0:45.33 1st 1:36.77 2nd 1:09.73 1st 1:12.03 1st 0:48.14 1st 1:06.82 1st 0:46.40 2nd 1:41.18 2nd 1:09.13 2nd 1:09.77 1st
2nd 173 Purtola Joonas Whyte Team Finland/Lohja Trails 13:28.78 +0:06.29 0:48.98 2nd 1:07.11 1st 0:45.86 2nd 1:36.40 1st 1:10.22 2nd 1:19.84 2nd 0:48.59 2nd 1:06.93 2nd 0:46.23 1st 1:37.70 1st 1:08.52 1st 1:12.40 2nd
3rd 175 Korte Veikka Giro/RockMachine/ Lohja Trails ry 14:59.38 +1:36.89 0:53.46 3rd 1:13.00 3rd 0:51.40 3rd 1:53.20 3rd 1:17.49 3rd 1:23.60 3rd 0:52.74 3rd 1:10.73 3rd 0:50.76 3rd 1:53.19 3rd 1:18.31 3rd 1:21.50 3rd
4th 171 Rantakokko Samuli   15:56.59 +2:34.10 0:58.91 5th 1:23.32 5th 0:54.22 5th 1:54.79 4th 1:23.74 4th 1:26.53 4th 0:58.14 4th 1:23.76 4th 0:53.93 4th 1:55.86 4th 1:20.77 4th 1:22.62 4th
5th 174 Nikkanen Valtteri Lohja Trails 18:08.62 +4:46.13 0:57.20 4th 1:20.12 4th 0:52.69 4th 3:31.32 6th 1:23.80 5th 1:35.43 5th 0:59.48 5th 1:24.49 5th 0:56.07 5th 2:11.35 5th 1:25.06 5th 1:31.61 5th
6th 76 Heinonen Mico   20:11.30 +6:48.81 1:26.79 6th 1:41.81 6th 1:06.68 6th 2:24.13 5th 1:43.59 6th 1:47.44 6th 1:18.54 6th 1:44.12 6th 1:08.82 6th 2:21.79 6th 1:42.18 6th 1:45.41 6th
  170 Jokinen Sasu Sportax DNS                                                  

eBike

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 141 Vainikka Eki Retkikunta 13:16.55   0:47.82 1st 1:08.70 1st 0:47.36 1st 1:32.60 1st 1:10.34 1st 1:13.56 1st 0:47.39 1st 1:08.05 1st 0:46.24 1st 1:33.27 1st 1:08.97 1st 1:12.25 1st
2nd 147 Leppimaa Jarkko Mielakka Bikepark Racing Team 14:09.75 +0:53.20 0:52.03 3rd 1:14.35 2nd 0:49.03 3rd 1:39.21 2nd 1:14.95 3rd 1:14.89 2nd 0:50.90 3rd 1:13.98 3rd 0:49.41 3rd 1:39.89 3rd 1:16.28 3rd 1:14.83 2nd
3rd 143 Ahonen Iikka Iikan Pyörävarikko/Specialized 14:27.83 +1:11.28 0:51.62 2nd 1:14.60 3rd 0:48.93 2nd 1:45.00 5th 1:13.15 2nd 1:26.91 7th 0:50.68 2nd 1:11.76 2nd 0:49.32 2nd 1:43.12 5th 1:13.54 2nd 1:19.20 4th
4th 140 Ilonen Mikko World Enduro Pappa Racing 14:44.81 +1:28.26 0:56.79 7th 1:18.24 5th 0:52.04 4th 1:40.53 3rd 1:18.00 5th 1:19.40 3rd 0:55.14 5th 1:16.46 5th 0:50.75 4th 1:39.96 4th 1:17.35 5th 1:20.15 5th
5th 142 Pulkkinen Toni Iikan Pyörävarikko 14:48.48 +1:31.93 0:55.06 4th 1:19.11 6th 0:52.40 5th 1:43.42 4th 1:19.10 6th 1:21.12 5th 0:55.69 6th 1:16.45 4th 0:51.33 5th 1:38.59 2nd 1:17.09 4th 1:19.12 3rd
6th 146 Malassu Justus   14:55.87 +1:39.32 0:55.50 5th 1:17.05 4th 0:53.25 6th 1:45.13 6th 1:16.38 4th 1:20.89 4th 0:52.77 4th 1:18.86 6th 0:51.46 6th 1:46.07 6th 1:17.61 6th 1:20.90 6th
7th 148 Moilanen Pasi   15:23.84 +2:07.29 0:55.79 6th 1:21.45 7th 0:55.92 7th 1:49.46 7th 1:21.21 7th 1:22.55 6th 0:56.31 7th 1:19.60 7th 0:54.31 7th 1:46.17 7th 1:19.91 7th 1:21.16 7th
  144 Kokko Matti Iikan pyörävarikko DNS                                                  
  145 Kokko Antti Iikan pyörävarikko DNS                                                  

Hardtail

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 124 Matilainen Kari Mc Kramppi / LaPy 13:38.29   0:48.23 1st 1:07.42 1st 0:47.22 1st 1:35.25 1st 1:08.44 1st 1:14.95 2nd= 0:56.48 5th 1:07.99 1st 0:48.49 2nd 1:38.30 2nd 1:10.34 1st 1:15.18 3rd
2nd 122 Mäkelä Miikka Orbea Suomi / AsenneSurf 13:52.98 +0:14.69 0:53.11 4th 1:09.95 2nd 0:49.39 3rd 1:37.48 2nd 1:12.77 2nd 1:14.95 2nd= 0:55.46 4th 1:08.03 2nd 0:48.61 3rd 1:36.51 1st 1:13.16 3rd 1:13.56 2nd
3rd 120 Riiheläinen Riku SLADI/OSM-MTB/NILS FINLAND 14:07.70 +0:29.41 0:51.97 2nd 1:12.31 3rd 0:48.31 2nd 1:42.84 3rd 1:15.94 3rd 1:14.63 1st 0:51.26 1st 1:10.72 3rd 0:47.99 1st 1:47.90 3rd 1:10.97 2nd 1:12.86 1st
4th 121 Päivinen Ville   15:09.48 +1:31.19 1:00.24 6th 1:16.92 4th 0:54.11 6th 1:49.41 5th 1:18.84 5th 1:20.36 4th 0:56.91 6th 1:13.57 4th 0:51.35 5th 1:51.38 5th 1:16.32 5th 1:20.07 4th
5th 128 Tiittula Lauri   15:12.84 +1:34.55 0:52.83 3rd 1:17.60 5th 0:51.56 4th 1:55.47 8th 1:16.67 4th 1:24.83 6th 0:52.97 2nd 1:18.89 5th 0:50.81 4th 1:54.36 7th 1:15.51 4th 1:21.34 6th
6th 126 Louhi Jaako HTC 15:19.84 +1:41.55 0:56.56 5th 1:21.60 6th 0:53.21 5th 1:47.31 4th 1:20.15 6th 1:20.60 5th 0:54.56 3rd 1:19.70 6th 0:53.86 7th 1:52.20 6th 1:18.98 6th 1:21.11 5th
7th 125 Tuupainen Petri Joensuun Pyöräilijät 15:51.40 +2:13.11 1:03.52 8th 1:24.22 7th 0:54.20 7th 1:49.90 6th 1:21.48 7th 1:25.52 7th 1:00.78 7th 1:24.07 7th 0:53.73 6th 1:50.33 4th 1:20.88 7th 1:22.77 7th
8th 123 Nurminen Janne   16:51.01 +3:12.72 1:02.23 7th 1:28.81 8th 0:57.31 8th 1:55.44 7th 1:28.38 8th 1:29.81 8th 1:01.04 8th 1:32.05 8th 0:57.83 8th 1:58.21 8th 1:28.45 8th 1:31.45 8th

M40

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 91 Salokuusi Tero Retkikunta Racing 13:42.70   0:48.98 2nd 1:10.58 3rd 0:48.25 2nd 1:42.66 4th 1:13.06 5th 1:11.08 1st 0:47.91 1st 1:08.37 1st 0:48.05 3rd 1:40.90 2nd 1:11.56 4th 1:11.30 1st
2nd 90 Maukonen Sami Frost Mountain Locals / KangKi 13:48.61 +0:05.91 0:48.56 1st 1:09.38 2nd 0:46.93 1st 1:38.33 1st 1:11.26 2nd 1:13.55 3rd 0:54.39 10th 1:08.52 2nd 0:47.69 1st 1:42.99 3rd 1:11.08 3rd 1:15.93 4th
3rd 92 Tuomala Jaakko Afterride 13:58.33 +0:15.63 0:50.82 3rd 1:12.57 4th 0:49.59 4th 1:44.63 5th 1:10.66 1st 1:12.78 2nd 0:50.99 3rd 1:10.83 3rd 0:47.85 2nd 1:45.58 5th 1:09.62 1st 1:12.41 2nd
4th 94 Kanerva Marko Ananas Light Racing Team 14:00.84 +0:18.14 0:54.76 10th 1:09.08 1st 0:48.65 3rd 1:41.55 3rd 1:12.09 3rd 1:14.55 4th 0:50.76 2nd 1:11.65 4th 0:48.72 4th 1:43.73 4th 1:11.03 2nd 1:14.27 3rd
5th 93 Sihto Jussi mtbcf 14:12.38 +0:29.68 0:51.23 4th 1:13.33 5th 0:50.20 5th 1:40.61 2nd 1:12.33 4th 1:15.58 5th 0:52.05 5th 1:12.54 5th 0:50.32 6th 1:40.33 1st 1:12.21 5th 1:21.65 13th
6th 105 Mannari Mikko KAF/McKramppi 14:46.46 +1:03.76 0:53.30 6th 1:14.86 6th 0:50.54 7th 1:49.14 8th 1:15.79 7th 1:16.72 6th 0:54.80 11th 1:13.77 6th 0:51.40 9th 1:52.59 11th 1:15.53 6th 1:18.02 6th
7th 110 Mononen Tomi KAF 14:56.10 +1:13.40 0:53.38 7th 1:16.41 7th 0:50.27 6th 1:50.86 11th 1:14.96 6th 1:19.94 9th 0:51.86 4th 1:15.15 9th 0:50.89 8th 1:56.57 15th 1:16.23 8th 1:19.58 11th
8th 106 Romppanen Jarno Club Stoneriders 14:58.06 +1:15.36 0:52.58 5th 1:17.94 13th 0:52.97 11th 1:48.44 7th 1:19.23 14th 1:16.99 7th 0:53.21 7th 1:15.94 10th 0:53.03 13th 1:54.64 14th 1:17.00 13th 1:16.09 5th
9th 96 Pani Andrus   14:58.56 +1:15.86 0:53.96 8th 1:17.58 11th 0:51.34 8th 1:52.36 15th 1:17.65 10th 1:20.84 10th 0:52.73 6th 1:14.64 7th 0:50.38 7th 1:52.20 9th 1:16.75 10th 1:18.13 7th
10th 97 Pelli Marko   14:58.69 +1:15.99 0:55.69 12th 1:16.74 10th 0:52.14 10th 1:49.30 9th 1:17.58 9th 1:21.78 12th 0:54.36 9th 1:17.18 12th 0:51.70 10th 1:46.80 6th 1:16.64 9th 1:18.78 8th
11th 95 Adamson Urmas   14:59.22 +1:16.52 0:54.56 9th 1:16.42 8th 0:51.95 9th 1:51.76 14th 1:15.83 8th 1:19.35 8th 0:55.89 12th 1:14.96 8th 0:50.16 5th 1:52.69 12th 1:16.84 11th 1:18.81 9th
12th 113 Aronen Jarkko   15:10.63 +1:27.93 0:55.06 11th 1:17.76 12th 0:53.71 13th 1:47.04 6th 1:18.75 12th 1:23.31 15th 0:57.66 15th 1:19.17 13th 0:53.13 15th 1:47.83 7th 1:16.93 12th 1:20.28 12th
13th 103 Juopperi Toni   15:23.00 +1:40.30 0:57.38 15th 1:23.09 17th 0:56.64 19th 1:51.33 12th 1:17.85 11th 1:21.68 11th 0:58.26 17th 1:20.01 15th 0:52.61 12th 1:49.28 8th 1:15.64 7th 1:19.23 10th
14th 109 Holmgren Tommi   15:23.27 +1:40.57 0:56.46 14th 1:16.63 9th 0:53.87 14th 1:50.68 10th 1:20.76 16th 1:22.77 14th 0:53.83 8th 1:19.57 14th 0:53.10 14th 1:53.97 13th 1:19.47 15th 1:22.16 14th
15th 104 Grönqvist Martin   15:36.76 +1:54.06 1:05.97 24th 1:18.90 14th 0:55.04 16th 1:51.64 13th 1:19.88 15th 1:26.24 17th 0:57.28 14th 1:16.48 11th 0:52.11 11th 1:52.58 10th 1:17.95 14th 1:22.69 16th
16th 107 Häkämies Jukka Bikeboys 16:16.28 +2:33.58 0:58.93 17th 1:20.63 15th 0:53.52 12th 1:54.17 16th 1:19.06 13th 1:22.17 13th 0:56.29 13th 1:47.11 25th 0:56.86 19th 2:00.41 19th 1:24.89 16th 1:22.24 15th
17th 99 Liimatainen Jari SHT Bikers 16:26.07 +2:43.37 0:56.06 13th 1:23.29 18th 0:54.46 15th 2:05.95 22nd 1:23.67 18th 1:27.79 18th 0:57.70 16th 1:25.50 16th 0:56.41 18th 2:03.24 21st 1:25.35 18th 1:26.65 17th
18th 100 Koukku Jami   16:49.84 +3:07.14 1:08.77 25th 1:22.53 16th 0:55.33 17th 1:56.87 18th 1:22.99 17th 1:25.35 16th 0:58.85 19th 1:49.17 26th 0:55.60 17th 2:01.01 20th 1:26.23 20th 1:27.14 18th
19th 115 Leskinen Hannu Stamina TC 16:50.10 +3:07.40 1:02.47 22nd 1:28.27 20th 0:56.72 20th 1:55.08 17th 1:30.67 25th 1:29.67 20th 1:01.59 24th 1:35.70 22nd 0:54.86 16th 1:56.69 16th 1:29.36 25th 1:29.02 20th
20th 98 Kolari Janne   16:50.58 +3:07.88 0:58.55 16th 1:28.69 22nd 0:56.40 18th 2:02.44 21st 1:27.50 22nd 1:29.39 19th 0:58.86 20th 1:28.39 17th 0:58.25 20th 2:08.17 23rd 1:25.19 17th 1:28.75 19th
21st 102 Lindström Kai MTBCF 16:52.87 +3:10.17 0:59.55 20th 1:28.40 21st 0:59.65 24th 2:00.45 20th 1:27.43 21st 1:31.13 22nd 0:58.84 18th 1:31.21 18th 0:58.85 21st 2:00.26 18th 1:27.09 22nd 1:30.01 23rd
22nd 108 Inkinen Kai   17:16.20 +3:33.50 0:59.23 19th 1:34.16 25th 0:58.59 21st 1:59.20 19th 1:25.94 20th 1:45.27 26th 0:59.23 21st 1:37.43 24th 1:00.76 25th 1:59.04 17th 1:25.85 19th 1:31.50 24th
23rd 112 Kataja Petri   17:26.66 +3:43.96 1:01.32 21st 1:31.32 24th 1:00.76 25th 2:08.79 23rd 1:29.01 24th 1:34.71 25th 1:01.05 22nd 1:31.70 21st 1:00.58 24th 2:09.96 24th 1:27.95 24th 1:29.51 22nd
24th 111 Väisänen Niko   17:36.95 +3:54.25 1:03.34 23rd 1:30.16 23rd 0:59.42 23rd 2:10.49 25th 1:28.79 23rd 1:31.01 21st 1:05.29 25th 1:31.43 20th 0:59.77 23rd 2:20.91 26th 1:27.03 21st 1:29.31 21st
25th 116 Juvonen Arto   18:37.83 +4:55.13 1:13.53 26th 1:36.72 26th 1:07.30 26th 2:09.55 24th 1:33.38 26th 1:32.82 23rd 1:20.36 26th 1:37.17 23rd 1:06.39 26th 2:13.66 25th 1:31.12 26th 1:35.83 26th
26th 114 Isokangas Juha   19:15.91 +5:33.21 0:59.12 18th 1:25.57 19th 0:59.04 22nd 4:18.13 26th 1:24.86 19th 1:32.83 24th 1:01.10 23rd 1:31.35 19th 0:58.97 22nd 2:05.48 22nd 1:27.41 23rd 1:32.05 25th
  101 Volotinen Mika Bedbull racing DNS                                                  

Miehet

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 1 Veikkolainen Kari   13:09.33   0:47.08 6th 1:06.86 3rd 0:44.88 2nd 1:32.99 1st 1:07.98 1st 1:09.35 2nd 0:48.89 8th 1:11.61 17th 0:46.57 7th 1:33.89 1st 1:08.89 5th 1:10.34 5th
2nd 3 Pellinen Henri Whyte Team Finland / IU 13:10.60 +0:01.27 0:46.44 3rd 1:07.41 4th 0:45.82 4th 1:37.24 7th 1:09.33 5th 1:10.04 5th 0:46.71 2nd 1:06.44 2nd 0:45.37 3rd 1:39.11 7th 1:06.88 1st 1:09.81 3rd
3rd 5 Nyman Eetu Whyte team Finland 13:19.25 +0:09.92 0:45.86 2nd 1:05.89 2nd 0:45.59 3rd 1:36.14 5th 1:08.68 3rd 1:06.55 1st 0:58.26 62nd 1:13.19 25th 0:45.13 2nd 1:36.10 3rd 1:09.06 6th 1:08.80 1st
4th 11 Taimela Jani   13:20.89 +0:11.56 0:47.71 7th 1:09.22 6th 0:46.08 5th 1:37.10 6th 1:11.31 9th 1:10.98 6th 0:48.01 4th 1:07.04 3rd 0:45.92 4th 1:38.01 4th 1:09.32 7th 1:10.19 4th
5th 9 Strömsholm Tony   13:26.66 +0:17.33 0:46.52 4th 1:12.36 17th 0:46.37 6th= 1:37.46 8th 1:11.48 10th 1:12.21 8th 0:46.55 1st 1:08.94 9th 0:46.36 5th 1:35.90 2nd 1:10.80 12th 1:11.71 9th
6th 7 Levänen Oskari RKV/Sporthammer 13:31.44 +0:22.11 0:49.70 15th 1:11.24 13th 0:48.15 13th 1:35.66 3rd 1:10.61 7th 1:13.02 11th 0:49.23 11th 1:08.18 6th 0:48.05 16th 1:38.54 6th 1:08.64 3rd 1:10.42 6th
7th 4 Kukkonen Tatu SavoMTB 13:31.78 +0:22.45 0:45.85 1st 1:13.96 26th 0:46.37 6th= 1:40.39 13th 1:09.16 4th 1:09.63 3rd 0:47.80 3rd 1:08.92 8th 0:47.33 9th 1:42.92 14th 1:08.69 4th 1:10.76 7th
8th 6 Eriksson Toni Hi5bikes / Speedfamily 13:42.27 +0:32.94 0:49.11 11th 1:09.93 7th 0:47.68 9th 1:41.02 17th 1:12.20 14th 1:12.84 9th= 0:49.07 10th 1:08.98 10th 0:47.79 12th 1:40.89 10th 1:11.19 13th 1:11.57 8th
9th 60 Makkonen Riku-Matti RapuRacing 13:46.90 +0:37.57 0:49.02 10th 1:11.77 14th 0:49.29 18th 1:36.07 4th 1:12.45 16th 1:16.73 28th 0:49.52 15th 1:10.37 13th 0:48.58 18th 1:38.40 5th 1:09.95 10th 1:14.75 20th
10th 42 Kilpiä Tuomo   13:47.79 +0:38.46 0:51.29 27th 1:10.64 9th 0:47.71 10th 1:43.51 21st 1:10.19 6th 1:14.84 17th 0:49.54 16th 1:09.66 12th 0:46.49 6th 1:42.14 11th 1:09.38 8th 1:12.40 12th
11th 8 Kumpunen Anttoni Focus Bikes / Larunpyörä.com 13:48.52 +0:39.19 0:50.26 16th= 1:08.13 5th 0:47.99 11th 1:39.43 9th 1:12.65 17th 1:12.84 9th= 0:50.06 18th 1:09.04 11th 0:47.81 13th 1:42.68 13th 1:13.02 19th 1:14.61 17th
12th 31 Tyllinen Jarno   13:53.49 +0:44.16 0:49.55 14th 1:12.09 15th 0:47.61 8th 1:40.45 15th 1:12.11 13th 1:17.04 32nd 0:48.11 6th 1:07.30 5th 0:46.96 8th 1:45.73 22nd 1:13.70 23rd 1:12.84 13th
13th 35 Ruohonen Antti HTC 14:03.99 +0:54.66 0:50.61 21st 1:12.51 19th 0:48.11 12th 1:43.37 18th 1:12.02 12th 1:14.83 16th 0:49.97 17th 1:11.91 18th 0:48.12 17th 1:43.81 16th 1:13.45 20th 1:15.28 23rd=
14th 12 Uotila Jukka Mr. 14:06.41 +0:57.08 0:48.65 8th 1:11.12 12th 0:48.55 15th 1:45.76 27th 1:12.39 15th 1:12.13 7th 0:48.10 5th 1:23.32 60th 0:47.94 15th 1:46.55 26th 1:09.59 9th 1:12.31 11th
15th 10 Kuokka Ari Polygon / Baiks 14:09.06 +0:59.73 0:49.41 13th 1:10.74 11th 0:49.17 17th 1:45.52 25th 1:13.39 21st 1:16.76 30th 0:49.44 14th 1:08.79 7th 0:49.49 24th 1:46.65 27th 1:12.72 17th 1:16.98 35th
16th 15 Sammalisto Vesa Frost Mountain Locals / KangKi 14:10.64 +1:01.31 0:51.64 31st 1:12.90 20th 0:48.80 16th 1:43.47 20th 1:13.24 20th 1:14.48 14th 0:50.42 19th 1:13.00 24th 0:47.54 10th 1:47.99 30th 1:12.49 15th 1:14.67 19th
17th 32 Laine Tero EFR 14:13.02 +1:03.69 0:50.53 19th 1:10.71 10th 0:49.73 20th 1:43.44 19th 1:13.68 22nd 1:15.86 22nd 0:53.39 41st 1:10.40 14th 0:49.77 27th 1:46.11 23rd 1:13.97 25th 1:15.43 25th
18th 38 Siljama Oskar   14:15.14 +1:05.81 0:55.35 54th 1:13.41 23rd 0:52.44 46th 1:40.42 14th 1:14.14 25th 1:15.73 21st 0:51.17 25th 1:12.28 19th 0:49.66 26th 1:40.49 9th 1:14.90 34th 1:15.15 22nd
19th 33 Siltala Santeri KAF 14:18.15 +1:08.82 0:49.23 12th 1:13.08 21st 0:49.78 21st 1:48.91 35th 1:12.73 19th 1:13.50 12th 0:49.38 13th 1:13.62 28th 0:49.40 21st 1:52.79 44th 1:13.61 22nd 1:12.12 10th
20th 17 Koppinen Jussi Velo Saimaa 14:19.37 +1:10.04 0:51.44 29th= 1:12.47 18th 0:49.56 19th 1:49.34 37th 1:12.70 18th 1:19.50 45th 0:51.88 30th 1:10.78 15th 0:47.92 14th 1:47.47 29th 1:11.67 14th 1:14.64 18th
21st 78 Tuomala Wilhard Afterride 14:20.56 +1:11.23 0:51.80 33rd 1:16.30 37th 0:51.05 31st 1:44.67 23rd 1:14.96 28th 1:14.46 13th 0:51.12 24th 1:13.28 26th 0:49.09 19th 1:45.34 20th 1:14.06 29th 1:14.43 15th
22nd 14 Andersson Kevin OSM-MTB 14:21.60 +1:12.27 0:51.24 26th 1:10.60 8th 0:48.44 14th 1:40.22 12th 1:11.29 8th 1:35.45 76th 0:48.68 7th 1:07.05 4th 0:47.57 11th 1:51.68 41st 1:09.98 11th 1:19.40 44th
23rd 67 Nousiainen Peetu   14:21.97 +1:12.64 0:54.14 49th 1:13.91 25th 0:50.13 26th 1:40.08 11th 1:11.74 11th 1:16.44 25th 0:50.61 20th 1:14.89 33rd 0:49.97 31st 1:39.69 8th 1:12.83 18th 1:27.54 63rd
24th 70 Lassila Janne KAFDC 14:22.10 +1:12.77 0:48.68 9th 1:14.71 31st 0:49.98 22nd 1:47.21 29th 1:13.69 23rd 1:16.43 24th 0:48.96 9th 1:18.31 47th 0:49.43 22nd 1:46.39 25th 1:12.71 16th 1:15.60 26th
25th 18 Kiesiläinen Niko Velo Saimaa 14:22.52 +1:13.19 0:52.78 40th 1:12.13 16th 0:50.08 24th 1:46.47 28th 1:15.77 36th 1:19.15 42nd 0:49.35 12th 1:11.28 16th 0:49.62 25th 1:46.29 24th 1:14.32 32nd 1:15.28 23rd=
26th 13 Värtö Oskari   14:23.45 +1:14.12 0:52.23 38th 1:13.39 22nd 0:50.06 23rd 1:39.82 10th 1:14.75 27th 1:19.40 44th 0:51.64 27th 1:13.56 27th 0:49.26 20th 1:42.66 12th 1:14.03 28th 1:22.65 50th
27th 52 Söderström Kjell   14:24.10 +1:14.77 0:50.86 22nd 1:14.97 33rd 0:50.46 30th 1:44.56 22nd 1:17.38 43rd 1:16.75 29th 0:51.72 28th 1:12.76 22nd= 0:50.52 38th 1:43.51 15th 1:16.07 40th 1:14.54 16th
28th 21 Pärssinen Perttu SRAM / ProMTB 14:24.53 +1:15.20 0:50.26 16th= 1:14.42 28th 0:50.25 28th 1:40.86 16th 1:15.00 29th 1:15.64 20th 0:51.76 29th 1:14.71 32nd 0:51.61 44th 1:51.71 42nd 1:15.15 35th 1:13.16 14th
29th 53 Pohjonen Mika   14:27.47 +1:18.14 0:52.06 36th 1:15.53 35th 0:50.17 27th 1:45.72 26th 1:15.34 32nd 1:16.63 26th 0:52.40 32nd 1:15.82 35th 0:49.45 23rd 1:44.14 19th 1:13.99 26th 1:16.22 29th
30th 26 Tamminen Jukka Ry Riders 14:38.89 +1:29.56 0:51.21 25th 1:16.93 41st 0:51.75 36th 1:51.82 44th 1:15.63 35th 1:16.22 23rd 0:51.40 26th 1:16.21 38th 0:50.21 33rd 1:45.54 21st 1:15.83 38th 1:16.14 28th
31st 2 Ilmonen Arto SavoMTB / Mukke Racing / Iikan Pyörävarikko 14:42.06 +1:32.73 0:46.63 5th 1:05.16 1st 0:44.52 1st 1:33.77 2nd 1:08.18 2nd 1:09.85 4th 0:54.18 47th 1:04.18 1st 0:43.98 1st 3:15.24 79th 1:06.95 2nd 1:09.42 2nd
32nd 25 Korhonen Ville   14:44.69 +1:35.36 0:50.59 20th 1:13.80 24th 0:51.09 32nd 1:44.96 24th 1:18.21 47th 1:18.22 39th 0:52.60 35th 1:15.96 36th 0:50.30 37th 1:50.96 38th 1:17.24 46th 1:20.76 45th
33rd 29 Niemeläinen Janne   14:45.26 +1:35.93 0:51.74 32nd 1:16.77 39th= 0:51.79 37th= 1:47.66 31st 1:15.35 33rd 1:14.80 15th 0:56.15 54th 1:18.18 45th 0:50.25 34th 1:50.44 36th 1:15.52 37th 1:16.61 33rd
34th 20 Touru Tapani Mr. 14:48.61 +1:39.28 0:52.76 39th 1:14.49 29th= 0:51.95 44th 1:47.84 32nd 1:27.48 72nd 1:17.12 35th 0:52.35 31st 1:12.73 21st 0:50.28 35th 1:49.03 32nd 1:16.04 39th 1:16.54 32nd
35th 71 Helminen Ville Iikan Pyörävarikko SavoMTB Intense 14:49.68 +1:40.35 0:55.17 53rd 1:17.55 42nd 0:51.83 40th 1:48.84 34th 1:16.85 41st 1:17.56 37th 0:54.05 46th 1:14.62 30th 0:50.03 32nd 1:51.50 39th 1:15.28 36th 1:16.40 31st
36th 77 Pelkonen Riku   14:49.68 +1:40.35 0:51.34 28th 1:23.27 59th 0:51.91 41st= 1:49.51 38th 1:14.16 26th 1:17.09 34th 0:52.53 34th 1:16.01 37th 0:52.43 49th 1:49.73 34th 1:13.51 21st 1:18.19 39th
37th 73 Kostamoinen Juuso KAFDC 14:51.30 +1:41.97 0:53.05 43rd 1:15.83 36th 0:52.48 48th 1:54.45 51st 1:14.09 24th 1:16.80 31st 0:52.80 37th 1:14.26 29th 0:51.28 40th 1:54.82 49th 1:14.24 31st 1:17.20 36th
38th 59 Fagerström Rasmus   14:52.56 +1:43.23 0:51.01 24th 1:14.92 32nd 0:50.34 29th 1:51.06 39th 1:15.23 30th 1:15.04 19th 0:50.90 22nd 1:12.76 22nd= 0:49.90 28th 1:57.77 54th 1:14.89 33rd 1:28.74 68th
39th 19 Halonen Julius SpeedFamily 14:53.06 +1:43.73 0:50.50 18th 1:14.49 29th= 0:51.69 35th 2:06.08 74th 1:15.52 34th 1:17.68 38th 0:53.59 43rd 1:12.70 20th 0:51.35 42nd 1:50.73 37th 1:13.90 24th 1:14.83 21st
40th 39 Pyykkönen Esa KaPa-65 / VSPY / Team Kalliopolku 14:53.65 +1:44.32 0:51.44 29th= 1:15.14 34th 0:51.20 33rd 1:51.87 45th 1:26.08 69th 1:18.42 40th 0:50.77 21st 1:14.63 31st 0:50.29 36th 1:48.27 31st 1:16.55 42nd 1:18.99 42nd
41st 49 Heikkinen Hannes KAF 14:57.76 +1:48.43 0:53.25 44th 1:16.77 39th= 0:50.10 25th 1:57.77 58th 1:16.21 40th 1:17.07 33rd 0:54.40 48th 1:15.51 34th 0:49.91 29th 1:56.46 52nd 1:14.01 27th 1:16.30 30th
42nd 24 Valli Toni Lohja Trails 14:59.97 +1:50.64 0:58.35 65th 1:16.34 38th 0:51.62 34th 1:49.02 36th 1:15.79 37th 1:18.83 41st 0:53.03 38th 1:16.99 41st 0:52.16 47th 1:51.52 40th 1:18.90 49th 1:17.42 37th
43rd 27 Tuominen Joonas Afterride 15:01.50 +1:52.17 0:53.70 47th 1:18.08 43rd 0:51.92 43rd 1:56.95 56th 1:15.33 31st 1:17.49 36th 0:52.68 36th 1:16.57 39th 0:50.94 39th 1:56.88 53rd 1:14.16 30th 1:16.80 34th
44th 44 Rahkonen Miika   15:07.26 +1:57.93 0:51.82 34th 1:20.48 53rd 0:52.46 47th 1:55.50 54th 1:18.77 50th 1:16.70 27th 0:52.42 33rd 1:20.63 52nd 0:51.59 43rd 1:54.31 47th 1:16.80 43rd 1:15.78 27th
45th 22 Susimaa Jari Mtbcf 15:07.26 +1:57.93 0:55.56 56th 1:18.78 45th 0:53.78 58th 1:52.65 47th 1:18.01 46th 1:19.91 46th 0:53.24 39th 1:17.16 43rd 0:52.35 48th 1:49.44 33rd 1:17.68 48th 1:18.70 41st
46th 84 Kulju Ville   15:18.50 +2:09.17 0:54.55 50th 1:22.68 58th 0:51.82 39th 1:51.42 41st 1:28.37 76th 1:22.78 53rd 0:53.53 42nd 1:16.77 40th 0:52.06 46th 1:43.84 17th 1:17.36 47th 1:23.32 54th
47th 82 Pöhö Jesse   15:22.17 +2:12.84 0:52.82 42nd 1:19.56 49th 0:52.62 50th= 1:58.49 60th 1:17.73 44th 1:21.27 50th 0:53.37 40th 1:21.92 56th 0:54.44 59th 1:54.13 46th 1:16.47 41st 1:19.35 43rd
48th 23 Laakso Tuomo   15:22.62 +2:13.29 0:55.91 58th 1:18.46 44th 0:53.40 54th 1:54.46 52nd 1:21.01 55th 1:20.81 48th 0:56.90 57th 1:17.10 42nd 0:53.54 52nd 1:52.01 43rd 1:17.04 44th 1:21.98 48th
49th 61 Metso Mauri OSM-MTB 15:25.39 +2:16.06 0:56.11 60th 1:18.92 47th 0:54.39 60th 1:47.60 30th 1:21.50 58th 1:23.75 56th 0:56.34 55th 1:19.84 49th 0:52.69 50th 1:46.68 28th 1:19.52 52nd 1:28.05 66th
50th 47 Saastamoinen Olli   15:29.14 +2:19.81 0:56.90 63rd 1:19.76 50th 0:52.35 45th 1:53.95 50th 1:21.46 57th 1:21.24 49th 0:57.04 58th 1:18.23 46th 0:53.40 51st 1:52.94 45th 1:19.98 56th 1:21.89 47th
51st 74 Laakkonen Teppo   15:33.75 +2:24.42 0:50.89 23rd 1:18.87 46th 0:51.91 41st= 1:56.32 55th 1:16.19 39th 1:14.93 18th 0:50.97 23rd 1:17.37 44th 0:49.94 30th 2:31.69 78th 1:17.07 45th 1:17.60 38th
52nd 34 Kuukso Arttu   15:36.75 +2:27.42 0:53.65 46th 1:19.14 48th 0:54.19 59th 1:53.72 49th 1:18.71 49th 1:24.00 58th 0:53.70 44th 1:18.73 48th 0:54.15 56th 2:02.84 63rd 1:19.18 50th 1:24.74 57th
53rd 64 Tuomi Antti   15:39.37 +2:30.04 0:55.58 57th 1:20.26 52nd 0:52.52 49th 1:52.01 46th 1:21.07 56th 1:23.95 57th 0:58.85 67th 1:20.32 50th 0:53.78 54th 1:58.24 55th 1:20.34 57th 1:22.45 49th
54th 83 Hienonen Lassi Mätäkivi MTB 15:40.45 +2:31.12 0:56.80 62nd 1:26.89 70th 0:53.00 52nd 1:47.91 33rd 1:16.99 42nd 1:29.75 68th 0:58.40 63rd 1:23.00 58th 0:54.36 58th 1:44.13 18th 1:20.90 59th 1:28.32 67th
55th 36 Suur-Hamari Lasse Team Tuska 15:41.28 +2:31.95 0:52.80 41st 1:22.05 56th 0:52.62 50th= 2:00.29 64th 1:17.80 45th 1:19.28 43rd 0:55.28 52nd 1:24.83 67th= 0:51.29 41st 2:04.30 66th 1:19.39 51st 1:21.35 46th
56th 28 Forsström Mikael   15:44.56 +2:35.23 0:53.55 45th 1:20.15 51st 0:51.79 37th= 2:02.83 70th 1:19.07 51st 1:22.72 52nd 0:53.90 45th 1:21.14 53rd 0:51.99 45th 1:59.94 59th 1:19.60 54th 1:27.88 64th
57th 68 Ahlholm Juha Flowriders 15:44.87 +2:35.54 0:56.03 59th 1:22.18 57th 0:56.98 66th 1:54.61 53rd 1:20.23 52nd 1:26.55 63rd 0:54.97 50th 1:22.47 57th 0:56.06 65th 1:50.30 35th 1:19.54 53rd 1:24.95 58th
58th 65 Rinne Ville   15:45.65 +2:36.32 0:52.17 37th 1:23.66 61st 0:53.11 53rd 2:03.04 71st 1:18.62 48th 1:20.52 47th 0:55.08 51st 1:20.49 51st 0:54.18 57th 2:06.66 70th 1:19.92 55th 1:18.20 40th
59th 46 Heikinsuo Antti   15:48.80 +2:39.47 0:55.36 55th 1:21.57 54th 0:54.56 61st 1:53.07 48th 1:22.22 60th 1:22.97 54th 0:58.58 66th 1:23.47 61st 0:55.91 63rd 1:55.84 51st 1:20.79 58th 1:24.46 55th
60th 55 Saukkonen Olli KAF 16:02.28 +2:52.95 0:54.62 51st 1:24.77 67th 0:55.60 63rd 2:01.80 68th 1:23.19 62nd 1:24.32 59th 0:54.67 49th 1:24.23 64th 0:54.00 55th 2:00.10 60th 1:22.12 63rd 1:22.86 52nd
61st 62 Lantta Juha   16:06.38 +2:57.05 0:53.99 48th 1:24.02 63rd 0:53.77 57th 2:00.26 62nd 1:20.27 53rd 1:22.13 51st 0:56.42 56th 1:21.40 54th 0:55.02 60th 2:12.34 75th 1:23.95 66th= 1:22.81 51st
62nd 37 Ollikainen Matti   16:23.42 +3:14.09 0:58.82 66th 1:26.59 69th 0:57.40 67th 2:01.60 67th 1:22.64 61st 1:27.28 64th 0:57.31 59th 1:23.93 62nd 0:56.77 67th 2:01.43 62nd 1:21.68 62nd 1:27.97 65th
63rd 63 Kauhanen Toni   16:23.97 +3:14.64 0:58.99 67th 1:27.31 72nd 0:57.75 68th 2:02.04 69th 1:24.41 66th 1:26.07 60th 0:58.41 64th 1:24.65 66th 0:56.81 68th 1:58.85 56th 1:23.95 66th= 1:24.73 56th
64th 41 Silvennoinen Tomi   16:26.74 +3:17.41 0:59.71 69th 1:24.32 65th 0:56.30 64th 1:57.74 57th 1:24.89 68th 1:29.60 67th 1:00.41 71st 1:23.94 63rd 0:55.77 61st 1:59.43 57th 1:25.67 72nd 1:28.96 70th
65th 40 Oksanen Niki RGTNMTB 16:36.22 +3:26.89 1:03.12 74th 1:24.82 68th 0:58.11 69th 2:00.94 65th 1:24.02 64th 1:26.12 61st 1:01.48 73rd 1:26.07 69th 0:56.72 66th 1:59.67 58th 1:21.38 61st 1:33.77 75th
66th 57 Väänänen Lasse Iikan pyörävarikko SavoMTB Intense 16:36.60 +3:27.27 0:56.92 64th 1:24.75 66th 0:56.94 65th 2:10.04 79th 1:23.50 63rd 1:28.10 66th 0:57.47 60th 1:27.71 71st 0:57.32 69th 2:03.78 65th 1:23.69 65th 1:26.38 60th
67th 72 Jälkö Veli-Matti KiPu 16:39.94 +3:30.61 0:59.41 68th 1:23.69 62nd 1:04.09 81st 2:08.04 75th 1:20.57 54th 1:27.70 65th 0:59.61 69th 1:24.63 65th 0:58.20 70th 2:04.31 67th 1:23.37 64th 1:26.32 59th
68th 45 Niemi Joni Team Varustamo 17:08.18 +3:58.85 1:03.41 76th 1:28.39 74th 0:59.65 73rd 1:58.75 61st 1:27.37 71st 1:33.91 75th 1:02.68 75th 1:29.03 74th 0:58.22 71st 2:03.13 64th 1:27.73 75th 1:35.91 79th
69th 48 Pesonen Sami   17:11.55 +4:02.22 1:01.20 71st 1:30.07 75th 0:59.18 72nd 2:09.73 78th 1:30.24 78th 1:30.11 70th 1:01.84 74th 1:27.68 70th 0:58.27 72nd 2:07.58 71st 1:28.17 76th 1:27.48 62nd
70th 43 Jokinen Aleksi   17:17.74 +4:08.41 1:06.56 78th 1:34.91 81st 1:03.02 80th 2:08.16 76th 1:28.23 75th 1:35.90 78th 0:59.54 68th 1:29.33 76th 0:58.74 74th 2:00.26 61st 1:24.17 68th 1:28.92 69th
71st 75 Vuorinen Aleksi   17:18.20 +4:08.87 1:16.26 82nd 1:24.31 64th 1:00.60 77th 2:01.17 66th 1:24.35 65th 1:29.84 69th 1:01.23 72nd 1:27.80 72nd 0:55.93 64th 2:25.27 77th 1:24.25 69th 1:27.19 61st
72nd 56 Haapanen Arttu   17:19.25 +4:09.92 1:00.99 70th 1:27.28 71st 0:58.95 71st 1:57.90 59th 1:35.79 82nd 1:52.44 80th 0:58.54 65th 1:28.13 73rd 0:58.95 75th 2:06.17 69th 1:24.45 70th 1:29.66 72nd
73rd 54 Turunen Juuso   17:26.41 +4:17.08 1:03.11 73rd 1:31.29 76th 0:59.86 74th 2:03.08 72nd 1:31.00 79th 1:32.54 73rd 1:04.72 77th 1:29.30 75th 1:00.86 77th 2:05.36 68th 1:29.90 78th 1:35.39 78th
74th 58 Laaksonen Eero MTBCF 17:43.84 +4:34.51 1:05.33 77th 1:32.74 79th 1:02.68 79th 2:04.52 73rd 1:31.16 80th 1:33.82 74th 1:03.01 76th 1:33.12 79th 1:00.47 76th 2:11.86 74th 1:31.68 79th 1:33.45 74th
75th 81 Liljeroos Henri Team Hidasmuttakankea 17:47.38 +4:38.05 1:15.39 80th 1:31.42 77th 1:00.50 76th 2:12.42 81st 1:27.87 74th 1:30.16 71st 1:07.45 79th 1:37.74 80th 0:58.38 73rd 2:08.07 72nd 1:28.77 77th 1:29.21 71st
76th 66 Harava Johannes   17:48.81 +4:39.48 1:03.01 72nd 1:23.31 60th 0:54.89 62nd 1:51.74 43rd 1:21.55 59th 1:23.49 55th 1:00.39 70th 1:23.07 59th 0:55.78 62nd 1:54.49 48th 1:41.29 80th 2:55.80 80th
77th 69 Jokelainen Juhapekka Nordicrides 17:56.68 +4:47.35 1:08.08 79th 1:33.30 80th 1:02.30 78th 2:11.76 80th 1:29.04 77th 1:44.17 79th 1:05.34 78th 1:29.47 77th 1:01.67 79th 2:12.77 76th 1:27.65 74th 1:31.13 73rd
78th 79 Tehomaa Lauri   18:01.70 +4:52.37 0:54.96 52nd 1:21.81 55th 0:53.52 55th 1:51.73 42nd 1:27.01 70th 3:40.11 81st 0:57.63 61st 1:21.49 55th 0:53.63 53rd 1:55.62 50th 1:20.92 60th 1:23.27 53rd
79th 50 Hiltunen Samuli KuoPys 18:02.85 +4:53.52 0:56.60 61st 1:28.04 73rd 0:58.42 70th 2:00.28 63rd 1:24.54 67th 1:26.40 62nd 0:56.07 53rd 1:24.83 67th= 1:01.89 80th 3:26.50 80th 1:24.99 71st 1:34.29 77th
80th 80 Mäkinen Risto Team Hidasmuttakankea 18:48.79 +5:39.46 1:15.45 81st 1:42.66 82nd 1:06.12 82nd 2:09.25 77th 1:34.09 81st 1:35.75 77th 1:41.21 81st 1:31.84 78th 1:01.45 78th 2:09.19 73rd 1:27.59 73rd 1:34.19 76th
  176 Rantti Aku   DNF   1:03.15 75th 1:31.57 78th 1:00.38 75th 2:12.82 82nd 1:27.80 73rd 1:32.12 72nd 1:10.90 80th 1:41.15 81st                
  51 Hemiö Otto   DNF   0:52.01 35th 1:14.15 27th 0:53.68 56th 1:51.38 40th 1:15.91 38th                            
  30 Nikinmaa Sakari PPV DNS                                                  
  16 Hämäläinen Sami   DNS                                                  

Naiset

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 150 Saimovaara Salli Retkikunta Racing 15:32.38   0:55.32 1st 1:19.81 2nd 0:52.90 1st 1:56.49 2nd 1:20.88 2nd 1:27.92 2nd 0:53.82 1st 1:17.82 1st 0:52.94 1st 1:59.27 2nd 1:15.49 1st 1:19.72 1st
2nd 157 Soivio Kaisu JyPS 15:40.14 +0:07.76 0:59.16 2nd 1:19.78 1st 0:54.12 2nd 1:53.64 1st 1:18.96 1st 1:24.57 1st 0:56.43 2nd 1:18.83 2nd 0:53.30 2nd 1:56.62 1st 1:20.62 2nd 1:24.11 2nd
3rd 161 Fagerström Riinamari HHCMB 17:44.40 +2:12.02 1:02.29 3rd 1:31.28 3rd 0:58.85 3rd 2:13.77 6th 1:27.31 3rd 1:34.22 3rd 1:01.62 3rd 1:30.25 3rd 1:00.84 5th 2:20.58 9th 1:29.37 4th 1:34.02 3rd
4th 160 Raikunen Pauliina   17:51.80 +2:19.42 1:05.10 5th 1:36.36 8th 1:03.26 5th 2:11.83 3rd 1:32.29 6th 1:34.96 4th 1:02.56 6th 1:34.58 7th 1:00.65 4th 2:06.46 3rd 1:28.39 3rd 1:35.36 5th
5th 156 Menestrina Jutta Funduro-lähettiläät 2019 18:00.52 +2:28.14 1:06.30 7th 1:34.31 6th 1:01.31 4th 2:12.55 4th 1:34.16 7th 1:37.34 5th 1:01.87 4th 1:32.03 5th 1:01.25 6th 2:12.51 4th 1:30.82 5th 1:36.07 6th
6th 151 Pellikka Tuija   18:10.11 +2:37.73 1:04.50 4th 1:32.71 5th 1:03.66 6th 2:14.21 7th 1:32.09 5th 1:43.03 8th 1:02.53 5th 1:32.00 4th 1:00.53 3rd 2:19.55 7th 1:30.85 6th 1:34.45 4th
7th 152 Heinonen Riikka Sladi 18:46.51 +3:14.13 1:05.63 6th 1:31.55 4th 1:05.03 7th 2:12.60 5th 1:36.54 8th 1:41.98 7th 1:06.88 7th 1:43.82 10th 1:04.21 7th 2:15.50 5th 1:39.45 10th 1:43.32 9th
8th 154 Erjavec Marija Funduro-lähettiläät 2019 19:03.67 +3:31.29 1:07.45 9th 1:35.86 7th 1:10.93 10th 2:15.35 8th 1:30.95 4th 1:46.55 9th 1:09.23 10th 1:33.85 6th 1:13.32 10th 2:22.66 10th 1:30.95 7th 1:46.57 10th
9th 153 Oksanen Sanna-Kaisa   19:20.35 +3:47.97 1:06.70 8th 1:40.50 9th 1:07.56 8th 2:22.76 9th 1:37.17 9th 1:51.03 10th 1:07.99 8th 1:41.14 9th 1:08.10 8th 2:18.63 6th 1:37.55 9th 1:41.22 7th
10th 159 Peltola Nanna   19:27.37 +3:54.99 1:11.52 10th 1:44.03 10th 1:09.13 9th 2:28.07 10th 1:38.36 10th 1:39.56 6th 1:09.16 9th 1:38.92 8th 1:11.05 9th 2:19.64 8th 1:36.48 8th 1:41.45 8th
11th 155 Muukkonen Anna Funduro-lähettiläät 2019 24:35.12 +9:02.74 1:39.26 11th 2:52.85 11th 1:26.85 11th 2:53.57 11th 2:02.04 11th 2:02.93 11th 1:33.31 11th 2:11.45 11th 1:19.37 11th 2:45.99 11th 1:53.70 11th 1:53.80 11th
  158 Väisänen Karoliina   DNF                                                  

U21

Overall

Pos No. Name Club Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 130 Ryynänen Tarmo Team Mountain Bike Shop 13:14.80   0:45.06 1st 1:03.46 1st 0:44.71 1st 1:32.02 1st 1:07.14 1st 1:07.40 1st 0:45.31 1st 1:02.91 1st 0:45.42 1st 1:33.74 1st 1:05.72 1st 1:41.91 5th
2nd 134 Leinonen Manu   14:38.31 +1:23.51 0:50.15 2nd 1:17.23 4th 0:49.46 2nd 1:49.87 3rd 1:15.41 2nd 1:18.52 3rd 0:52.07 3rd 1:18.22 5th 0:48.51 2nd 1:45.22 2nd 1:15.75 2nd 1:17.90 2nd
3rd 131 Pekkarinen Roope 2002 14:44.47 +1:29.67 0:53.80 4th 1:15.09 2nd 0:51.73 3rd 1:44.64 2nd 1:18.08 4th 1:14.95 2nd 0:55.55 4th 1:15.47 3rd 0:51.77 3rd 1:48.21 3rd 1:17.52 3rd 1:17.66 1st
4th 133 Tauru Tuukka Iikan Pyörävarikko/SavoMTB 15:25.09 +2:10.29 0:53.74 3rd 1:17.16 3rd 0:51.90 4th 1:59.12 5th 1:16.91 3rd 1:23.30 4th 0:51.36 2nd 1:15.41 2nd 0:54.20 5th 2:02.26 5th 1:17.91 4th 1:21.82 3rd
5th 132 Hiltunen Juho   15:40.22 +2:25.42 0:55.60 5th 1:20.48 5th 0:54.99 5th 1:51.69 4th 1:19.53 5th 1:23.79 5th 0:59.51 6th 1:16.52 4th 0:53.92 4th 1:59.98 4th 1:19.33 5th 1:24.88 4th
  135 Kudryashev Georgii   DNF   1:04.05 6th 1:42.94 6th 1:03.04 6th 2:34.92 6th 1:31.63 6th 1:25.06 6th 0:55.78 5th                    
Course Results

Nuorimmat juniorit

Overall

Pos No. Name Club Class Time Behind EK1F EK2F EK3F EK4F EK5F EK6F EK7F EK8F
1st 183 Maukonen Eliel Frost Mountain Locals / KangKi 10-13v. 10:45.03   0:56.94 1st 1:17.57 1st 0:52.13 1st 1:58.48 1st 1:23.39 1st 1:23.84 1st 1:29.73 1st 1:22.95 1st
2nd 181 Sihto Leevi mtbcf 10-13v. 12:27.24 +1:42.21 1:09.03 2nd 1:35.77 2nd 1:01.85 2nd 2:17.88 2nd 1:35.02 2nd 1:40.00 3rd 1:31.45 2nd 1:36.24 2nd
3rd 180 Sihvonen Eemil Imatran Urheilijat 10-13v. 13:33.83 +2:48.80 1:19.40 4th 1:35.95 3rd 1:10.03 4th 2:19.86 3rd 1:35.65 3rd 1:38.12 2nd 1:31.82 3rd 2:23.00 3rd
4th 190 Koskinen Justus RLK Koskinen alle 10v. 14:24.60 +3:39.57 1:16.32 3rd 1:46.17 4th 1:09.06 3rd 2:29.68 4th 1:42.45 4th 1:51.19 4th 1:40.15 4th 2:29.58 4th
  192 Aaltonen Kasper   alle 10v. DNF   1:40.20 5th 2:31.15 5th 2:58.15 6th 4:10.48 6th 2:49.96 6th     2:17.72 5th    
  182 Häkämies Eero   10-13v. DNF   2:08.43 6th 4:07.06 6th 2:24.80 5th 3:35.72 5th 2:26.37 5th 2:27.59 5th        
  191 Saharinen Aleksi   alle 10v. DNS                                  

Yleinen

Overall

Pos No. Name Club Class Time Behind EK1Y EK2Y EK3Y EK4Y EK5Y EK6Y EK7Y EK8Y EK9Y EK10Y EK11Y EK12Y
1st 1 Veikkolainen Kari   Miehet 13:09.33   0:47.08 7th 1:06.86 4th 0:44.88 3rd 1:32.99 3rd 1:07.98 2nd 1:09.35 3rd 0:48.89 13th 1:11.61 28th 0:46.57 11th 1:33.89 3rd 1:08.89 7th 1:10.34 6th
2nd 3 Pellinen Henri Whyte Team Finland / IU Miehet 13:10.60 +0:01.27 0:46.44 4th 1:07.41 6th 0:45.82 6th 1:37.24 12th 1:09.33 7th 1:10.04 6th 0:46.71 3rd 1:06.44 3rd 0:45.37 3rd 1:39.11 13th 1:06.88 2nd 1:09.81 4th
3rd 130 Ryynänen Tarmo Team Mountain Bike Shop U21 13:14.80 +0:05.47 0:45.06 1st 1:03.46 1st 0:44.71 2nd 1:32.02 1st 1:07.14 1st 1:07.40 2nd 0:45.31 1st 1:02.91 1st 0:45.42 4th 1:33.74 2nd 1:05.72 1st 1:41.91 138th
4th 141 Vainikka Eki Retkikunta eBike 13:16.55 +0:07.22 0:47.82 10th 1:08.70 9th 0:47.36 13th 1:32.60 2nd 1:10.34 11th 1:13.56 18th 0:47.39 4th 1:08.05 11th 0:46.24 7th 1:33.27 1st 1:08.97 8th 1:12.25 13th
5th 5 Nyman Eetu Whyte team Finland Miehet 13:19.25 +0:09.92 0:45.86 3rd 1:05.89 3rd 0:45.59 5th 1:36.14 8th 1:08.68 5th 1:06.55 1st 0:58.26 102nd= 1:13.19 39th 0:45.13 2nd 1:36.10 5th 1:09.06 9th 1:08.80 1st
6th 11 Taimela Jani   Miehet 13:20.89 +0:11.56 0:47.71 9th 1:09.22 11th 0:46.08 8th 1:37.10 11th 1:11.31 16th 1:10.98 7th 0:48.01 7th 1:07.04 6th 0:45.92 5th 1:38.01 8th 1:09.32 11th 1:10.19 5th
7th 172 Väänänen Erik Alpinestars 14-16v. 13:22.49 +0:13.16 0:47.44 8th 1:09.75 13th 0:45.33 4th 1:36.77 10th 1:09.73 8th 1:12.03 9th 0:48.14 10th 1:06.82 4th 0:46.40 9th 1:41.18 21st 1:09.13 10th 1:09.77 3rd
8th 9 Strömsholm Tony   Miehet 13:26.66 +0:17.33 0:46.52 5th 1:12.36 27th 0:46.37 9th= 1:37.46 13th 1:11.48 17th 1:12.21 11th 0:46.55 2nd 1:08.94 17th 0:46.36 8th 1:35.90 4th 1:10.80 18th 1:11.71 11th
9th 173 Purtola Joonas Whyte Team Finland/Lohja Trails 14-16v. 13:28.78 +0:19.45 0:48.98 15th= 1:07.11 5th 0:45.86 7th 1:36.40 9th 1:10.22 10th 1:19.84 64th 0:48.59 11th 1:06.93 5th 0:46.23 6th 1:37.70 7th 1:08.52 4th 1:12.40 15th=
10th 7 Levänen Oskari RKV/Sporthammer Miehet 13:31.44 +0:22.11 0:49.70 22nd 1:11.24 22nd 0:48.15 19th 1:35.66 6th 1:10.61 12th 1:13.02 15th 0:49.23 16th 1:08.18 12th 0:48.05 23rd= 1:38.54 11th 1:08.64 5th 1:10.42 7th
11th 4 Kukkonen Tatu SavoMTB Miehet 13:31.78 +0:22.45 0:45.85 2nd 1:13.96 39th 0:46.37 9th= 1:40.39 21st 1:09.16 6th 1:09.63 4th 0:47.80 5th 1:08.92 16th 0:47.33 13th 1:42.92 25th 1:08.69 6th 1:10.76 8th
12th 124 Matilainen Kari Mc Kramppi / LaPy Hardtail 13:38.29 +0:28.96 0:48.23 11th 1:07.42 7th 0:47.22 12th 1:35.25 5th 1:08.44 4th 1:14.95 28th= 0:56.48 91st 1:07.99 9th 0:48.49 26th 1:38.30 9th 1:10.34 17th 1:15.18 32nd
13th 6 Eriksson Toni Hi5bikes / Speedfamily Miehet 13:42.27 +0:32.94 0:49.11 18th 1:09.93 14th 0:47.68 15th 1:41.02 27th 1:12.20 22nd 1:12.84 13th= 0:49.07 15th 1:08.98 18th 0:47.79 17th 1:40.89 19th 1:11.19 22nd 1:11.57 10th
14th 91 Salokuusi Tero Retkikunta Racing M40 13:42.70 +0:33.37 0:48.98 15th= 1:10.58 16th 0:48.25 20th 1:42.66 29th 1:13.06 30th 1:11.08 8th 0:47.91 6th 1:08.37 13th 0:48.05 23rd= 1:40.90 20th 1:11.56 23rd 1:11.30 9th
15th 60 Makkonen Riku-Matti RapuRacing Miehet 13:46.90 +0:37.57 0:49.02 17th 1:11.77 23rd 0:49.29 29th 1:36.07 7th 1:12.45 25th 1:16.73 42nd 0:49.52 20th 1:10.37 21st 0:48.58 28th 1:38.40 10th 1:09.95 15th 1:14.75 28th
16th 42 Kilpiä Tuomo   Miehet 13:47.79 +0:38.46 0:51.29 37th 1:10.64 18th 0:47.71 16th 1:43.51 35th 1:10.19 9th 1:14.84 25th 0:49.54 21st 1:09.66 20th 0:46.49 10th 1:42.14 22nd 1:09.38 12th 1:12.40 15th=
17th 8 Kumpunen Anttoni Focus Bikes / Larunpyörä.com Miehet 13:48.52 +0:39.19 0:50.26 24th= 1:08.13 8th 0:47.99 17th 1:39.43 17th 1:12.65 26th 1:12.84 13th= 0:50.06 23rd 1:09.04 19th 0:47.81 18th 1:42.68 24th 1:13.02 30th 1:14.61 25th
18th 90 Maukonen Sami Frost Mountain Locals / KangKi M40 13:48.61 +0:39.28 0:48.56 12th 1:09.38 12th 0:46.93 11th 1:38.33 15th 1:11.26 14th 1:13.55 17th 0:54.39 70th 1:08.52 14th 0:47.69 16th 1:42.99 26th 1:11.08 21st 1:15.93 38th
19th 122 Mäkelä Miikka Orbea Suomi / AsenneSurf Hardtail 13:52.98 +0:43.65 0:53.11 59th 1:09.95 15th 0:49.39 30th 1:37.48 14th 1:12.77 29th 1:14.95 28th= 0:55.46 79th 1:08.03 10th 0:48.61 29th 1:36.51 6th 1:13.16 31st 1:13.56 21st
20th 31 Tyllinen Jarno   Miehet 13:53.49 +0:44.16 0:49.55 21st 1:12.09 24th 0:47.61 14th 1:40.45 23rd 1:12.11 21st 1:17.04 47th 0:48.11 9th 1:07.30 8th 0:46.96 12th 1:45.73 38th 1:13.70 36th 1:12.84 18th
21st 92 Tuomala Jaakko Afterride M40 13:58.33 +0:49.00 0:50.82 30th 1:12.57 30th 0:49.59 33rd 1:44.63 37th 1:10.66 13th 1:12.78 12th 0:50.99 32nd 1:10.83 26th 0:47.85 19th 1:45.58 37th 1:09.62 14th 1:12.41 17th
22nd 94 Kanerva Marko Ananas Light Racing Team M40 14:00.84 +0:51.51 0:54.76 75th 1:09.08 10th 0:48.65 24th 1:41.55 28th 1:12.09 20th 1:14.55 21st 0:50.76 27th 1:11.65 29th 0:48.72 30th 1:43.73 29th 1:11.03 20th 1:14.27 22nd
23rd 35 Ruohonen Antti HTC Miehet 14:03.99 +0:54.66 0:50.61 29th 1:12.51 29th 0:48.11 18th 1:43.37 31st 1:12.02 19th 1:14.83 24th 0:49.97 22nd 1:11.91 31st 0:48.12 25th 1:43.81 30th 1:13.45 32nd 1:15.28 33rd=
24th 12 Uotila Jukka Mr. Miehet 14:06.41 +0:57.08 0:48.65 13th 1:11.12 21st 0:48.55 23rd 1:45.76 45th 1:12.39 24th 1:12.13 10th 0:48.10 8th 1:23.32 98th 0:47.94 21st 1:46.55 44th 1:09.59 13th 1:12.31 14th
25th 120 Riiheläinen Riku SLADI/OSM-MTB/NILS FINLAND Hardtail 14:07.70 +0:58.37 0:51.97 46th 1:12.31 26th 0:48.31 21st 1:42.84 30th 1:15.94 56th 1:14.63 22nd 0:51.26 35th 1:10.72 23rd 0:47.99 22nd 1:47.90 50th 1:10.97 19th 1:12.86 19th
26th 10 Kuokka Ari Polygon / Baiks Miehet 14:09.06 +0:59.73 0:49.41 20th 1:10.74 20th 0:49.17 28th 1:45.52 43rd 1:13.39 33rd 1:16.76 44th 0:49.44 19th 1:08.79 15th 0:49.49 38th 1:46.65 45th 1:12.72 28th 1:16.98 47th
27th 147 Leppimaa Jarkko Mielakka Bikepark Racing Team eBike 14:09.75 +1:00.42 0:52.03 48th 1:14.35 41st 0:49.03 27th 1:39.21 16th 1:14.95 40th 1:14.89 26th 0:50.90 29th= 1:13.98 45th 0:49.41 35th 1:39.89 15th 1:16.28 60th 1:14.83 29th=
28th 15 Sammalisto Vesa Frost Mountain Locals / KangKi Miehet 14:10.64 +1:01.31 0:51.64 42nd 1:12.90 31st 0:48.80 25th 1:43.47 34th 1:13.24 32nd 1:14.48 20th 0:50.42 24th 1:13.00 38th 0:47.54 14th 1:47.99 51st 1:12.49 26th 1:14.67 27th
29th 93 Sihto Jussi mtbcf M40 14:12.38 +1:03.05 0:51.23 35th 1:13.33 34th 0:50.20 42nd 1:40.61 25th 1:12.33 23rd 1:15.58 32nd 0:52.05 43rd 1:12.54 33rd 0:50.32 53rd 1:40.33 17th 1:12.21 25th 1:21.65 78th
30th 32 Laine Tero EFR Miehet 14:13.02 +1:03.69 0:50.53 27th 1:10.71 19th 0:49.73 34th 1:43.44 33rd 1:13.68 34th 1:15.86 35th 0:53.39 60th 1:10.40 22nd 0:49.77 41st 1:46.11 40th 1:13.97 38th 1:15.43 35th
31st 38 Siljama Oskar   Miehet 14:15.14 +1:05.81 0:55.35 81st 1:13.41 36th 0:52.44 72nd 1:40.42 22nd 1:14.14 37th 1:15.73 34th 0:51.17 34th 1:12.28 32nd 0:49.66 40th 1:40.49 18th 1:14.90 47th 1:15.15 31st
32nd 33 Siltala Santeri KAF Miehet 14:18.15 +1:08.82 0:49.23 19th 1:13.08 33rd 0:49.78 35th 1:48.91 56th 1:12.73 28th 1:13.50 16th 0:49.38 18th 1:13.62 43rd 0:49.40 34th 1:52.79 74th 1:13.61 35th 1:12.12 12th
33rd 17 Koppinen Jussi Velo Saimaa Miehet 14:19.37 +1:10.04 0:51.44 39th= 1:12.47 28th 0:49.56 32nd 1:49.34 60th 1:12.70 27th 1:19.50 63rd 0:51.88 42nd 1:10.78 25th 0:47.92 20th 1:47.47 48th 1:11.67 24th 1:14.64 26th
34th 78 Tuomala Wilhard Afterride Miehet 14:20.56 +1:11.23 0:51.80 44th 1:16.30 54th 0:51.05 48th 1:44.67 39th 1:14.96 41st= 1:14.46 19th 0:51.12 33rd 1:13.28 40th 0:49.09 31st 1:45.34 35th 1:14.06 42nd 1:14.43 23rd
35th 14 Andersson Kevin OSM-MTB Miehet 14:21.60 +1:12.27 0:51.24 36th 1:10.60 17th 0:48.44 22nd 1:40.22 20th 1:11.29 15th 1:35.45 131st 0:48.68 12th 1:07.05 7th 0:47.57 15th 1:51.68 66th 1:09.98 16th 1:19.40 65th
36th 67 Nousiainen Peetu   Miehet 14:21.97 +1:12.64 0:54.14 71st 1:13.91 38th 0:50.13 40th 1:40.08 19th 1:11.74 18th 1:16.44 38th 0:50.61 25th 1:14.89 51st 0:49.97 45th 1:39.69 14th 1:12.83 29th 1:27.54 105th
37th 70 Lassila Janne KAFDC Miehet 14:22.10 +1:12.77 0:48.68 14th 1:14.71 46th 0:49.98 36th 1:47.21 48th 1:13.69 35th 1:16.43 37th 0:48.96 14th 1:18.31 77th 0:49.43 36th 1:46.39 43rd 1:12.71 27th 1:15.60 36th
38th 18 Kiesiläinen Niko Velo Saimaa Miehet 14:22.52 +1:13.19 0:52.78 54th 1:12.13 25th 0:50.08 38th 1:46.47 46th 1:15.77 51st 1:19.15 58th 0:49.35 17th 1:11.28 27th 0:49.62 39th 1:46.29 42nd 1:14.32 45th 1:15.28 33rd=
39th 13 Värtö Oskari   Miehet 14:23.45 +1:14.12 0:52.23 51st 1:13.39 35th 0:50.06 37th 1:39.82 18th 1:14.75 39th 1:19.40 61st= 0:51.64 38th 1:13.56 41st 0:49.26 32nd 1:42.66 23rd 1:14.03 41st 1:22.65 86th
40th 52 Söderström Kjell   Miehet 14:24.10 +1:14.77 0:50.86 31st 1:14.97 49th 0:50.46 46th 1:44.56 36th 1:17.38 64th 1:16.75 43rd 0:51.72 39th 1:12.76 36th= 0:50.52 55th 1:43.51 28th 1:16.07 58th 1:14.54 24th
41st 21 Pärssinen Perttu SRAM / ProMTB Miehet 14:24.53 +1:15.20 0:50.26 24th= 1:14.42 42nd 0:50.25 43rd 1:40.86 26th 1:15.00 43rd 1:15.64 33rd 0:51.76 40th 1:14.71 50th 0:51.61 69th 1:51.71 67th 1:15.15 48th 1:13.16 20th
42nd 53 Pohjonen Mika   Miehet 14:27.47 +1:18.14 0:52.06 49th 1:15.53 52nd 0:50.17 41st 1:45.72 44th 1:15.34 46th 1:16.63 39th 0:52.40 46th 1:15.82 57th 0:49.45 37th 1:44.14 33rd 1:13.99 39th 1:16.22 41st
43rd 143 Ahonen Iikka Iikan Pyörävarikko/Specialized eBike 14:27.83 +1:18.50 0:51.62 41st 1:14.60 45th 0:48.93 26th 1:45.00 41st 1:13.15 31st 1:26.91 105th 0:50.68 26th 1:11.76 30th 0:49.32 33rd 1:43.12 27th 1:13.54 34th 1:19.20 62nd
44th 134 Leinonen Manu   U21 14:38.31 +1:28.98 0:50.15 23rd 1:17.23 66th 0:49.46 31st 1:49.87 64th 1:15.41 48th 1:18.52 56th 0:52.07 44th 1:18.22 75th 0:48.51 27th 1:45.22 34th 1:15.75 55th 1:17.90 52nd
45th 26 Tamminen Jukka Ry Riders Miehet 14:38.89 +1:29.56 0:51.21 34th 1:16.93 63rd 0:51.75 57th 1:51.82 77th 1:15.63 50th 1:16.22 36th 0:51.40 37th 1:16.21 61st 0:50.21 48th 1:45.54 36th 1:15.83 56th 1:16.14 40th
46th 2 Ilmonen Arto SavoMTB / Mukke Racing / Iikan Pyörävarikko Miehet 14:42.06 +1:32.73 0:46.63 6th 1:05.16 2nd 0:44.52 1st 1:33.77 4th 1:08.18 3rd 1:09.85 5th 0:54.18 68th 1:04.18 2nd 0:43.98 1st 3:15.24 142nd 1:06.95 3rd 1:09.42 2nd
47th 131 Pekkarinen Roope 2002 U21 14:44.47 +1:35.14 0:53.80 68th 1:15.09 50th 0:51.73 56th 1:44.64 38th 1:18.08 73rd 1:14.95 28th= 0:55.55 80th 1:15.47 55th 0:51.77 71st 1:48.21 52nd 1:17.52 76th 1:17.66 51st
48th 25 Korhonen Ville   Miehet 14:44.69 +1:35.36 0:50.59 28th 1:13.80 37th 0:51.09 49th 1:44.96 40th 1:18.21 74th 1:18.22 54th 0:52.60 49th 1:15.96 59th 0:50.30 52nd 1:50.96 62nd 1:17.24 73rd 1:20.76 71st
49th 140 Ilonen Mikko World Enduro Pappa Racing eBike 14:44.81 +1:35.48 0:56.79 96th 1:18.24 73rd 0:52.04 68th 1:40.53 24th 1:18.00 71st 1:19.40 61st= 0:55.14 77th 1:16.46 63rd 0:50.75 56th 1:39.96 16th 1:17.35 74th 1:20.15 69th
50th 29 Niemeläinen Janne   Miehet 14:45.26 +1:35.93 0:51.74 43rd 1:16.77 60th= 0:51.79 58th= 1:47.66 51st 1:15.35 47th 1:14.80 23rd 0:56.15 85th 1:18.18 74th 0:50.25 49th 1:50.44 60th 1:15.52 52nd 1:16.61 45th
51st 105 Mannari Mikko KAF/McKramppi M40 14:46.46 +1:37.13 0:53.30 61st 1:14.86 47th 0:50.54 47th 1:49.14 58th 1:15.79 52nd= 1:16.72 41st 0:54.80 74th 1:13.77 44th 0:51.40 66th 1:52.59 72nd 1:15.53 53rd 1:18.02 53rd
52nd 142 Pulkkinen Toni Iikan Pyörävarikko eBike 14:48.48 +1:39.15 0:55.06 77th= 1:19.11 79th 0:52.40 71st 1:43.42 32nd 1:19.10 83rd 1:21.12 73rd 0:55.69 81st 1:16.45 62nd 0:51.33 63rd 1:38.59 12th 1:17.09 72nd 1:19.12 61st
53rd 20 Touru Tapani Mr. Miehet 14:48.61 +1:39.28 0:52.76 53rd 1:14.49 43rd= 0:51.95 66th= 1:47.84 52nd 1:27.48 120th 1:17.12 50th 0:52.35 45th 1:12.73 35th 0:50.28 50th 1:49.03 54th 1:16.04 57th 1:16.54 44th
54th 71 Helminen Ville Iikan Pyörävarikko SavoMTB Intense Miehet 14:49.68 +1:40.35 0:55.17 79th 1:17.55 67th 0:51.83 61st 1:48.84 55th 1:16.85 61st 1:17.56 52nd 0:54.05 67th 1:14.62 47th 0:50.03 46th 1:51.50 64th 1:15.28 49th 1:16.40 43rd
55th 77 Pelkonen Riku   Miehet 14:49.68 +1:40.35 0:51.34 38th 1:23.27 100th 0:51.91 63rd= 1:49.51 63rd 1:14.16 38th 1:17.09 49th 0:52.53 48th 1:16.01 60th 0:52.43 77th 1:49.73 57th 1:13.51 33rd 1:18.19 55th
56th 73 Kostamoinen Juuso KAFDC Miehet 14:51.30 +1:41.97 0:53.05 58th 1:15.83 53rd 0:52.48 74th 1:54.45 88th 1:14.09 36th 1:16.80 45th 0:52.80 54th 1:14.26 46th 0:51.28 61st 1:54.82 83rd 1:14.24 44th 1:17.20 48th
57th 59 Fagerström Rasmus   Miehet 14:52.56 +1:43.23 0:51.01 33rd 1:14.92 48th 0:50.34 45th 1:51.06 68th 1:15.23 44th 1:15.04 31st 0:50.90 29th= 1:12.76 36th= 0:49.90 42nd 1:57.77 92nd 1:14.89 46th 1:28.74 110th
58th 19 Halonen Julius SpeedFamily Miehet 14:53.06 +1:43.73 0:50.50 26th 1:14.49 43rd= 0:51.69 55th 2:06.08 122nd 1:15.52 49th 1:17.68 53rd 0:53.59 62nd 1:12.70 34th 0:51.35 64th= 1:50.73 61st 1:13.90 37th 1:14.83 29th=
59th 39 Pyykkönen Esa KaPa-65 / VSPY / Team Kalliopolku Miehet 14:53.65 +1:44.32 0:51.44 39th= 1:15.14 51st 0:51.20 50th 1:51.87 78th 1:26.08 115th 1:18.42 55th 0:50.77 28th 1:14.63 48th 0:50.29 51st 1:48.27 53rd 1:16.55 63rd 1:18.99 60th
60th 146 Malassu Justus   eBike 14:55.87 +1:46.54 0:55.50 83rd 1:17.05 64th 0:53.25 84th 1:45.13 42nd 1:16.38 59th 1:20.89 72nd 0:52.77 53rd 1:18.86 80th 0:51.46 67th 1:46.07 39th 1:17.61 77th 1:20.90 72nd
61st 110 Mononen Tomi KAF M40 14:56.10 +1:46.77 0:53.38 62nd 1:16.41 56th 0:50.27 44th 1:50.86 67th 1:14.96 41st= 1:19.94 66th 0:51.86 41st 1:15.15 53rd 0:50.89 59th 1:56.57 88th 1:16.23 59th 1:19.58 66th
62nd 49 Heikkinen Hannes KAF Miehet 14:57.76 +1:48.43 0:53.25 60th 1:16.77 60th= 0:50.10 39th 1:57.77 101st 1:16.21 58th 1:17.07 48th 0:54.40 71st 1:15.51 56th 0:49.91 43rd 1:56.46 87th 1:14.01 40th 1:16.30 42nd
63rd 106 Romppanen Jarno Club Stoneriders M40 14:58.06 +1:48.73 0:52.58 52nd 1:17.94 71st 0:52.97 80th 1:48.44 54th 1:19.23 84th 1:16.99 46th 0:53.21 57th 1:15.94 58th 0:53.03 81st 1:54.64 82nd 1:17.00 69th 1:16.09 39th
64th 96 Pani Andrus   M40 14:58.56 +1:49.23 0:53.96 69th 1:17.58 68th 0:51.34 51st 1:52.36 80th 1:17.65 67th 1:20.84 71st 0:52.73 51st 1:14.64 49th 0:50.38 54th 1:52.20 69th= 1:16.75 65th 1:18.13 54th
65th 97 Pelli Marko   M40 14:58.69 +1:49.36 0:55.69 87th 1:16.74 59th 0:52.14 69th 1:49.30 59th 1:17.58 66th 1:21.78 77th 0:54.36 69th 1:17.18 71st 0:51.70 70th 1:46.80 47th 1:16.64 64th 1:18.78 58th
66th 95 Adamson Urmas   M40 14:59.22 +1:49.89 0:54.56 73rd 1:16.42 57th 0:51.95 66th= 1:51.76 76th 1:15.83 54th 1:19.35 60th 0:55.89 83rd 1:14.96 52nd 0:50.16 47th 1:52.69 73rd 1:16.84 67th 1:18.81 59th
67th 175 Korte Veikka Giro/RockMachine/ Lohja Trails ry 14-16v. 14:59.38 +1:50.05 0:53.46 63rd 1:13.00 32nd 0:51.40 52nd 1:53.20 83rd 1:17.49 65th 1:23.60 88th 0:52.74 52nd 1:10.73 24th 0:50.76 57th 1:53.19 76th 1:18.31 81st 1:21.50 77th
68th 24 Valli Toni Lohja Trails Miehet 14:59.97 +1:50.64 0:58.35 102nd 1:16.34 55th 0:51.62 54th 1:49.02 57th 1:15.79 52nd= 1:18.83 57th 0:53.03 56th 1:16.99 68th 0:52.16 75th 1:51.52 65th 1:18.90 82nd 1:17.42 49th
69th 27 Tuominen Joonas Afterride Miehet 15:01.50 +1:52.17 0:53.70 66th 1:18.08 72nd 0:51.92 65th 1:56.95 99th 1:15.33 45th 1:17.49 51st 0:52.68 50th 1:16.57 66th 0:50.94 60th 1:56.88 91st 1:14.16 43rd 1:16.80 46th
70th 44 Rahkonen Miika   Miehet 15:07.26 +1:57.93 0:51.82 45th 1:20.48 88th= 0:52.46 73rd 1:55.50 95th 1:18.77 78th 1:16.70 40th 0:52.42 47th 1:20.63 90th 0:51.59 68th 1:54.31 79th 1:16.80 66th 1:15.78 37th
71st 22 Susimaa Jari Mtbcf Miehet 15:07.26 +1:57.93 0:55.56 84th 1:18.78 75th 0:53.78 91st 1:52.65 81st 1:18.01 72nd 1:19.91 65th 0:53.24 58th 1:17.16 70th 0:52.35 76th 1:49.44 56th 1:17.68 78th 1:18.70 57th
72nd 121 Päivinen Ville   Hardtail 15:09.48 +2:00.15 1:00.24 114th 1:16.92 62nd 0:54.11 93rd 1:49.41 61st 1:18.84 79th 1:20.36 67th 0:56.91 93rd 1:13.57 42nd 0:51.35 64th= 1:51.38 63rd 1:16.32 61st 1:20.07 68th
73rd 113 Aronen Jarkko   M40 15:10.63 +2:01.30 0:55.06 77th= 1:17.76 70th 0:53.71 89th 1:47.04 47th 1:18.75 77th 1:23.31 86th 0:57.66 99th 1:19.17 82nd 0:53.13 83rd 1:47.83 49th 1:16.93 68th 1:20.28 70th
74th 128 Tiittula Lauri   Hardtail 15:12.84 +2:03.51 0:52.83 57th 1:17.60 69th 0:51.56 53rd 1:55.47 94th 1:16.67 60th 1:24.83 95th 0:52.97 55th 1:18.89 81st 0:50.81 58th 1:54.36 80th 1:15.51 51st 1:21.34 75th
75th 84 Kulju Ville   Miehet 15:18.50 +2:09.17 0:54.55 72nd 1:22.68 98th 0:51.82 60th 1:51.42 71st 1:28.37 125th 1:22.78 83rd 0:53.53 61st 1:16.77 67th 0:52.06 73rd 1:43.84 31st 1:17.36 75th 1:23.32 92nd
76th 126 Louhi Jaako HTC Hardtail 15:19.84 +2:10.51 0:56.56 94th 1:21.60 93rd 0:53.21 83rd 1:47.31 49th 1:20.15 87th 1:20.60 69th 0:54.56 72nd 1:19.70 85th 0:53.86 90th 1:52.20 69th= 1:18.98 83rd 1:21.11 73rd
77th 82 Pöhö Jesse   Miehet 15:22.17 +2:12.84 0:52.82 56th 1:19.56 81st 0:52.62 76th= 1:58.49 103rd 1:17.73 68th 1:21.27 75th 0:53.37 59th 1:21.92 94th 0:54.44 99th 1:54.13 78th 1:16.47 62nd 1:19.35 64th
78th 23 Laakso Tuomo   Miehet 15:22.62 +2:13.29 0:55.91 89th 1:18.46 74th 0:53.40 85th 1:54.46 89th 1:21.01 93rd 1:20.81 70th 0:56.90 92nd 1:17.10 69th 0:53.54 86th 1:52.01 68th 1:17.04 70th 1:21.98 81st
79th 103 Juopperi Toni   M40 15:23.00 +2:13.67 0:57.38 101st 1:23.09 99th 0:56.64 109th 1:51.33 69th 1:17.85 70th 1:21.68 76th 0:58.26 102nd= 1:20.01 87th 0:52.61 78th 1:49.28 55th 1:15.64 54th 1:19.23 63rd
80th 109 Holmgren Tommi   M40 15:23.27 +2:13.94 0:56.46 93rd 1:16.63 58th 0:53.87 92nd 1:50.68 66th 1:20.76 91st 1:22.77 82nd 0:53.83 65th 1:19.57 83rd 0:53.10 82nd 1:53.97 77th 1:19.47 87th 1:22.16 82nd
81st 148 Moilanen Pasi   eBike 15:23.84 +2:14.51 0:55.79 88th 1:21.45 91st 0:55.92 106th 1:49.46 62nd 1:21.21 95th 1:22.55 80th 0:56.31 87th 1:19.60 84th 0:54.31 97th 1:46.17 41st 1:19.91 91st 1:21.16 74th
82nd 133 Tauru Tuukka Iikan Pyörävarikko/SavoMTB U21 15:25.09 +2:15.76 0:53.74 67th 1:17.16 65th 0:51.90 62nd 1:59.12 105th 1:16.91 62nd 1:23.30 85th 0:51.36 36th 1:15.41 54th 0:54.20 96th 2:02.26 108th 1:17.91 79th 1:21.82 79th
83rd 61 Metso Mauri OSM-MTB Miehet 15:25.39 +2:16.06 0:56.11 92nd 1:18.92 78th 0:54.39 98th 1:47.60 50th 1:21.50 98th 1:23.75 89th 0:56.34 88th 1:19.84 86th 0:52.69 79th 1:46.68 46th 1:19.52 88th 1:28.05 108th
84th 47 Saastamoinen Olli   Miehet 15:29.14 +2:19.81 0:56.90 98th 1:19.76 82nd 0:52.35 70th 1:53.95 86th 1:21.46 96th 1:21.24 74th 0:57.04 94th 1:18.23 76th 0:53.40 85th 1:52.94 75th 1:19.98 93rd 1:21.89 80th
85th 150 Saimovaara Salli Retkikunta Racing Naiset 15:32.38 +2:23.05 0:55.32 80th 1:19.81 84th 0:52.90 79th 1:56.49 97th 1:20.88 92nd 1:27.92 109th 0:53.82 64th 1:17.82 73rd 0:52.94 80th 1:59.27 97th 1:15.49 50th 1:19.72 67th
86th 74 Laakkonen Teppo   Miehet 15:33.75 +2:24.42 0:50.89 32nd 1:18.87 76th 0:51.91 63rd= 1:56.32 96th 1:16.19 57th 1:14.93 27th 0:50.97 31st 1:17.37 72nd 0:49.94 44th 2:31.69 140th 1:17.07 71st 1:17.60 50th
87th 34 Kuukso Arttu   Miehet 15:36.75 +2:27.42 0:53.65 65th 1:19.14 80th 0:54.19 95th 1:53.72 85th 1:18.71 76th 1:24.00 92nd 0:53.70 63rd 1:18.73 78th 0:54.15 94th 2:02.84 109th 1:19.18 84th 1:24.74 96th
88th 104 Grönqvist Martin   M40 15:36.76 +2:27.43 1:05.97 133rd 1:18.90 77th 0:55.04 103rd 1:51.64 72nd 1:19.88 86th 1:26.24 101st 0:57.28 95th 1:16.48 64th 0:52.11 74th 1:52.58 71st 1:17.95 80th 1:22.69 87th
89th 64 Tuomi Antti   Miehet 15:39.37 +2:30.04 0:55.58 85th 1:20.26 87th 0:52.52 75th 1:52.01 79th 1:21.07 94th 1:23.95 91st 0:58.85 109th= 1:20.32 88th 0:53.78 89th 1:58.24 94th 1:20.34 94th 1:22.45 84th
90th 157 Soivio Kaisu JyPS Naiset 15:40.14 +2:30.81 0:59.16 109th 1:19.78 83rd 0:54.12 94th 1:53.64 84th 1:18.96 80th 1:24.57 94th 0:56.43 90th 1:18.83 79th 0:53.30 84th 1:56.62 89th 1:20.62 95th 1:24.11 93rd
91st 132 Hiltunen Juho   U21 15:40.22 +2:30.89 0:55.60 86th 1:20.48 88th= 0:54.99 102nd 1:51.69 73rd 1:19.53 85th 1:23.79 90th 0:59.51 114th 1:16.52 65th 0:53.92 91st 1:59.98 101st 1:19.33 85th 1:24.88 97th
92nd 83 Hienonen Lassi Mätäkivi MTB Miehet 15:40.45 +2:31.12 0:56.80 97th 1:26.89 115th 0:53.00 81st 1:47.91 53rd 1:16.99 63rd 1:29.75 114th 0:58.40 104th 1:23.00 96th 0:54.36 98th 1:44.13 32nd 1:20.90 99th 1:28.32 109th
93rd 36 Suur-Hamari Lasse Team Tuska Miehet 15:41.28 +2:31.95 0:52.80 55th 1:22.05 95th 0:52.62 76th= 2:00.29 109th 1:17.80 69th 1:19.28 59th 0:55.28 78th 1:24.83 108th= 0:51.29 62nd 2:04.30 113th 1:19.39 86th 1:21.35 76th
94th 28 Forsström Mikael   Miehet 15:44.56 +2:35.23 0:53.55 64th 1:20.15 86th 0:51.79 58th= 2:02.83 117th 1:19.07 82nd 1:22.72 81st 0:53.90 66th 1:21.14 91st 0:51.99 72nd 1:59.94 100th 1:19.60 90th 1:27.88 106th
95th 68 Ahlholm Juha Flowriders Miehet 15:44.87 +2:35.54 0:56.03 90th 1:22.18 96th 0:56.98 112th 1:54.61 90th 1:20.23 88th 1:26.55 104th 0:54.97 75th 1:22.47 95th 0:56.06 107th 1:50.30 58th 1:19.54 89th 1:24.95 98th
96th 65 Rinne Ville   Miehet 15:45.65 +2:36.32 0:52.17 50th 1:23.66 104th 0:53.11 82nd 2:03.04 118th 1:18.62 75th 1:20.52 68th 0:55.08 76th 1:20.49 89th 0:54.18 95th 2:06.66 119th 1:19.92 92nd 1:18.20 56th
97th 46 Heikinsuo Antti   Miehet 15:48.80 +2:39.47 0:55.36 82nd 1:21.57 92nd 0:54.56 100th 1:53.07 82nd 1:22.22 100th 1:22.97 84th 0:58.58 107th 1:23.47 99th 0:55.91 105th 1:55.84 85th 1:20.79 97th 1:24.46 94th
98th 125 Tuupainen Petri Joensuun Pyöräilijät Hardtail 15:51.40 +2:42.07 1:03.52 127th 1:24.22 107th 0:54.20 96th 1:49.90 65th 1:21.48 97th 1:25.52 98th 1:00.78 119th 1:24.07 103rd 0:53.73 88th 1:50.33 59th 1:20.88 98th 1:22.77 88th
99th 171 Rantakokko Samuli   14-16v. 15:56.59 +2:47.26 0:58.91 105th 1:23.32 103rd 0:54.22 97th 1:54.79 91st 1:23.74 106th 1:26.53 103rd 0:58.14 101st 1:23.76 100th 0:53.93 92nd 1:55.86 86th 1:20.77 96th 1:22.62 85th
100th 55 Saukkonen Olli KAF Miehet 16:02.28 +2:52.95 0:54.62 74th 1:24.77 111th 0:55.60 105th 2:01.80 114th 1:23.19 103rd 1:24.32 93rd 0:54.67 73rd 1:24.23 104th 0:54.00 93rd 2:00.10 102nd 1:22.12 103rd 1:22.86 90th
101st 62 Lantta Juha   Miehet 16:06.38 +2:57.05 0:53.99 70th 1:24.02 106th 0:53.77 90th 2:00.26 107th 1:20.27 89th 1:22.13 78th 0:56.42 89th 1:21.40 92nd 0:55.02 101st 2:12.34 127th 1:23.95 106th= 1:22.81 89th
102nd 107 Häkämies Jukka Bikeboys M40 16:16.28 +3:06.95 0:58.93 106th 1:20.63 90th 0:53.52 86th= 1:54.17 87th 1:19.06 81st 1:22.17 79th 0:56.29 86th 1:47.11 142nd 0:56.86 113th 2:00.41 105th 1:24.89 111th 1:22.24 83rd
103rd 37 Ollikainen Matti   Miehet 16:23.42 +3:14.09 0:58.82 104th 1:26.59 114th 0:57.40 114th 2:01.60 113th 1:22.64 101st 1:27.28 106th 0:57.31 96th 1:23.93 101st 0:56.77 111th 2:01.43 107th 1:21.68 102nd 1:27.97 107th
104th 63 Kauhanen Toni   Miehet 16:23.97 +3:14.64 0:58.99 107th 1:27.31 117th 0:57.75 115th 2:02.04 115th 1:24.41 110th 1:26.07 99th 0:58.41 105th 1:24.65 107th 0:56.81 112th 1:58.85 95th 1:23.95 106th= 1:24.73 95th
105th 99 Liimatainen Jari SHT Bikers M40 16:26.07 +3:16.74 0:56.06 91st 1:23.29 101st 0:54.46 99th 2:05.95 121st 1:23.67 105th 1:27.79 108th 0:57.70 100th 1:25.50 110th 0:56.41 109th 2:03.24 111th 1:25.35 115th 1:26.65 101st
106th 41 Silvennoinen Tomi   Miehet 16:26.74 +3:17.41 0:59.71 113th 1:24.32 109th 0:56.30 107th 1:57.74 100th 1:24.89 113th 1:29.60 112th 1:00.41 118th 1:23.94 102nd 0:55.77 103rd 1:59.43 98th 1:25.67 116th 1:28.96 113th
107th 40 Oksanen Niki RGTNMTB Miehet 16:36.22 +3:26.89 1:03.12 123rd 1:24.82 112th 0:58.11 116th 2:00.94 111th 1:24.02 108th 1:26.12 100th 1:01.48 124th 1:26.07 111th 0:56.72 110th 1:59.67 99th 1:21.38 101st 1:33.77 126th
108th 57 Väänänen Lasse Iikan pyörävarikko SavoMTB Intense Miehet 16:36.60 +3:27.27 0:56.92 99th 1:24.75 110th 0:56.94 111th 2:10.04 129th 1:23.50 104th 1:28.10 110th 0:57.47 97th 1:27.71 113th 0:57.32 114th 2:03.78 112th 1:23.69 105th 1:26.38 100th
109th 72 Jälkö Veli-Matti KiPu Miehet 16:39.94 +3:30.61 0:59.41 111th 1:23.69 105th 1:04.09 138th 2:08.04 123rd 1:20.57 90th 1:27.70 107th 0:59.61 116th 1:24.63 106th 0:58.20 116th 2:04.31 114th 1:23.37 104th 1:26.32 99th
110th 100 Koukku Jami   M40 16:49.84 +3:40.51 1:08.77 139th 1:22.53 97th 0:55.33 104th 1:56.87 98th 1:22.99 102nd 1:25.35 97th 0:58.85 109th= 1:49.17 143rd 0:55.60 102nd 2:01.01 106th 1:26.23 118th 1:27.14 102nd
111th 115 Leskinen Hannu Stamina TC M40 16:50.10 +3:40.77 1:02.47 120th 1:28.27 119th 0:56.72 110th 1:55.08 92nd 1:30.67 131st 1:29.67 113th 1:01.59 125th 1:35.70 133rd 0:54.86 100th 1:56.69 90th 1:29.36 130th 1:29.02 114th
112th 98 Kolari Janne   M40 16:50.58 +3:41.25 0:58.55 103rd 1:28.69 122nd 0:56.40 108th 2:02.44 116th 1:27.50 121st 1:29.39 111th 0:58.86 111th 1:28.39 116th 0:58.25 118th 2:08.17 122nd 1:25.19 114th 1:28.75 111th
113th 123 Nurminen Janne   Hardtail 16:51.01 +3:41.68 1:02.23 118th 1:28.81 123rd 0:57.31 113th 1:55.44 93rd 1:28.38 126th 1:29.81 115th 1:01.04 120th 1:32.05 129th 0:57.83 115th 1:58.21 93rd 1:28.45 128th 1:31.45 121st
114th 102 Lindström Kai MTBCF M40 16:52.87 +3:43.54 0:59.55 112th 1:28.40 121st 0:59.65 124th= 2:00.45 110th 1:27.43 119th 1:31.13 120th 0:58.84 108th 1:31.21 122nd 0:58.85 122nd 2:00.26 103rd= 1:27.09 120th 1:30.01 119th
115th 45 Niemi Joni Team Varustamo Miehet 17:08.18 +3:58.85 1:03.41 126th 1:28.39 120th 0:59.65 124th= 1:58.75 104th 1:27.37 118th 1:33.91 126th 1:02.68 131st 1:29.03 117th 0:58.22 117th 2:03.13 110th 1:27.73 124th 1:35.91 134th
116th 48 Pesonen Sami   Miehet 17:11.55 +4:02.22 1:01.20 116th 1:30.07 124th 0:59.18 122nd 2:09.73 128th 1:30.24 130th 1:30.11 117th 1:01.84 127th 1:27.68 112th 0:58.27 119th 2:07.58 120th 1:28.17 126th 1:27.48 104th
117th 108 Inkinen Kai   M40 17:16.20 +4:06.87 0:59.23 110th 1:34.16 135th 0:58.59 118th 1:59.20 106th 1:25.94 114th 1:45.27 139th 0:59.23 112th 1:37.43 135th 1:00.76 130th 1:59.04 96th 1:25.85 117th 1:31.50 122nd
118th 43 Jokinen Aleksi   Miehet 17:17.74 +4:08.41 1:06.56 135th 1:34.91 137th 1:03.02 134th 2:08.16 124th 1:28.23 124th 1:35.90 133rd 0:59.54 115th 1:29.33 119th 0:58.74 121st 2:00.26 103rd= 1:24.17 108th 1:28.92 112th
119th 75 Vuorinen Aleksi   Miehet 17:18.20 +4:08.87 1:16.26 144th 1:24.31 108th 1:00.60 129th 2:01.17 112th 1:24.35 109th 1:29.84 116th 1:01.23 123rd 1:27.80 114th 0:55.93 106th 2:25.27 139th 1:24.25 109th 1:27.19 103rd
120th 56 Haapanen Arttu   Miehet 17:19.25 +4:09.92 1:00.99 115th 1:27.28 116th 0:58.95 120th 1:57.90 102nd 1:35.79 141st 1:52.44 143rd 0:58.54 106th 1:28.13 115th 0:58.95 123rd 2:06.17 117th 1:24.45 110th 1:29.66 118th
121st 54 Turunen Juuso   Miehet 17:26.41 +4:17.08 1:03.11 122nd 1:31.29 127th 0:59.86 126th 2:03.08 119th 1:31.00 133rd 1:32.54 122nd 1:04.72 133rd 1:29.30 118th 1:00.86 132nd 2:05.36 115th 1:29.90 132nd 1:35.39 132nd
122nd 112 Kataja Petri   M40 17:26.66 +4:17.33 1:01.32 117th 1:31.32 128th 1:00.76 130th 2:08.79 125th 1:29.01 128th 1:34.71 128th 1:01.05 121st 1:31.70 125th 1:00.58 128th 2:09.96 124th 1:27.95 125th 1:29.51 117th
123rd 111 Väisänen Niko   M40 17:36.95 +4:27.62 1:03.34 125th 1:30.16 125th 0:59.42 123rd 2:10.49 130th 1:28.79 127th 1:31.01 119th 1:05.29 134th 1:31.43 124th 0:59.77 125th 2:20.91 136th 1:27.03 119th 1:29.31 116th
124th 58 Laaksonen Eero MTBCF Miehet 17:43.84 +4:34.51 1:05.33 131st 1:32.74 133rd 1:02.68 133rd 2:04.52 120th 1:31.16 134th 1:33.82 125th 1:03.01 132nd 1:33.12 130th 1:00.47 126th 2:11.86 126th 1:31.68 137th 1:33.45 125th
125th 161 Fagerström Riinamari HHCMB Naiset 17:44.40 +4:35.07 1:02.29 119th 1:31.28 126th 0:58.85 119th 2:13.77 137th 1:27.31 117th 1:34.22 127th 1:01.62 126th 1:30.25 121st 1:00.84 131st 2:20.58 135th 1:29.37 131st 1:34.02 127th
126th 81 Liljeroos Henri Team Hidasmuttakankea Miehet 17:47.38 +4:38.05 1:15.39 142nd 1:31.42 129th 1:00.50 128th 2:12.42 133rd 1:27.87 123rd 1:30.16 118th 1:07.45 137th 1:37.74 136th 0:58.38 120th 2:08.07 121st 1:28.77 129th 1:29.21 115th
127th 66 Harava Johannes   Miehet 17:48.81 +4:39.48 1:03.01 121st 1:23.31 102nd 0:54.89 101st 1:51.74 75th 1:21.55 99th 1:23.49 87th 1:00.39 117th 1:23.07 97th 0:55.78 104th 1:54.49 81st 1:41.29 141st 2:55.80 143rd
128th 160 Raikunen Pauliina   Naiset 17:51.80 +4:42.47 1:05.10 130th 1:36.36 139th 1:03.26 136th 2:11.83 132nd 1:32.29 137th 1:34.96 129th 1:02.56 130th 1:34.58 132nd 1:00.65 129th 2:06.46 118th 1:28.39 127th 1:35.36 131st
129th 69 Jokelainen Juhapekka Nordicrides Miehet 17:56.68 +4:47.35 1:08.08 138th 1:33.30 134th 1:02.30 132nd 2:11.76 131st 1:29.04 129th 1:44.17 138th 1:05.34 135th 1:29.47 120th 1:01.67 135th 2:12.77 129th 1:27.65 123rd 1:31.13 120th
130th 156 Menestrina Jutta Funduro-lähettiläät 2019 Naiset 18:00.52 +4:51.19 1:06.30 134th 1:34.31 136th 1:01.31 131st 2:12.55 134th 1:34.16 140th 1:37.34 134th 1:01.87 128th 1:32.03 128th 1:01.25 133rd 2:12.51 128th 1:30.82 133rd 1:36.07 135th
131st 79 Tehomaa Lauri   Miehet 18:01.70 +4:52.37 0:54.96 76th 1:21.81 94th 0:53.52 86th= 1:51.73 74th 1:27.01 116th 3:40.11 145th 0:57.63 98th 1:21.49 93rd 0:53.63 87th 1:55.62 84th 1:20.92 100th 1:23.27 91st
132nd 50 Hiltunen Samuli KuoPys Miehet 18:02.85 +4:53.52 0:56.60 95th 1:28.04 118th 0:58.42 117th 2:00.28 108th 1:24.54 111th 1:26.40 102nd 0:56.07 84th 1:24.83 108th= 1:01.89 136th 3:26.50 143rd 1:24.99 112th 1:34.29 129th
133rd 174 Nikkanen Valtteri Lohja Trails 14-16v. 18:08.62 +4:59.29 0:57.20 100th 1:20.12 85th 0:52.69 78th 3:31.32 145th 1:23.80 107th 1:35.43 130th 0:59.48 113th 1:24.49 105th 0:56.07 108th 2:11.35 125th 1:25.06 113th 1:31.61 123rd
134th 151 Pellikka Tuija   Naiset 18:10.11 +5:00.78 1:04.50 129th 1:32.71 132nd 1:03.66 137th 2:14.21 138th 1:32.09 136th 1:43.03 137th 1:02.53 129th 1:32.00 127th 1:00.53 127th 2:19.55 133rd 1:30.85 134th 1:34.45 130th
135th 116 Juvonen Arto   M40 18:37.83 +5:28.50 1:13.53 141st 1:36.72 140th 1:07.30 142nd 2:09.55 127th 1:33.38 138th 1:32.82 123rd 1:20.36 143rd 1:37.17 134th 1:06.39 138th 2:13.66 130th 1:31.12 136th 1:35.83 133rd
136th 152 Heinonen Riikka Sladi Naiset 18:46.51 +5:37.18 1:05.63 132nd 1:31.55 130th 1:05.03 139th 2:12.60 135th 1:36.54 142nd 1:41.98 136th 1:06.88 136th 1:43.82 140th 1:04.21 137th 2:15.50 131st 1:39.45 140th 1:43.32 139th
137th 80 Mäkinen Risto Team Hidasmuttakankea Miehet 18:48.79 +5:39.46 1:15.45 143rd 1:42.66 143rd 1:06.12 140th 2:09.25 126th 1:34.09 139th 1:35.75 132nd 1:41.21 145th 1:31.84 126th 1:01.45 134th 2:09.19 123rd 1:27.59 122nd 1:34.19 128th
138th 154 Erjavec Marija Funduro-lähettiläät 2019 Naiset 19:03.67 +5:54.34 1:07.45 137th 1:35.86 138th 1:10.93 145th 2:15.35 139th 1:30.95 132nd 1:46.55 140th 1:09.23 140th 1:33.85 131st 1:13.32 142nd 2:22.66 138th 1:30.95 135th 1:46.57 141st
139th 114 Isokangas Juha   M40 19:15.91 +6:06.58 0:59.12 108th 1:25.57 113th 0:59.04 121st 4:18.13 146th 1:24.86 112th 1:32.83 124th 1:01.10 122nd 1:31.35 123rd 0:58.97 124th 2:05.48 116th 1:27.41 121st 1:32.05 124th
140th 153 Oksanen Sanna-Kaisa   Naiset 19:20.35 +6:11.02 1:06.70 136th 1:40.50 141st 1:07.56 143rd 2:22.76 140th 1:37.17 143rd 1:51.03 142nd 1:07.99 138th 1:41.14 138th 1:08.10 139th 2:18.63 132nd 1:37.55 139th 1:41.22 136th
141st 159 Peltola Nanna   Naiset 19:27.37 +6:18.04 1:11.52 140th 1:44.03 145th 1:09.13 144th 2:28.07 142nd 1:38.36 144th 1:39.56 135th 1:09.16 139th 1:38.92 137th 1:11.05 141st 2:19.64 134th 1:36.48 138th 1:41.45 137th
142nd 76 Heinonen Mico   14-16v. 20:11.30 +7:01.97 1:26.79 145th 1:41.81 142nd 1:06.68 141st 2:24.13 141st 1:43.59 145th 1:47.44 141st 1:18.54 142nd 1:44.12 141st 1:08.82 140th 2:21.79 137th 1:42.18 142nd 1:45.41 140th
143rd 155 Muukkonen Anna Funduro-lähettiläät 2019 Naiset 24:35.12 +11:25.79 1:39.26 146th 2:52.85 146th 1:26.85 146th 2:53.57 144th 2:02.04 146th 2:02.93 144th 1:33.31 144th 2:11.45 144th 1:19.37 143rd 2:45.99 141st 1:53.70 143rd 1:53.80 142nd
  176 Rantti Aku   Miehet DNF   1:03.15 124th 1:31.57 131st 1:00.38 127th 2:12.82 136th 1:27.80 122nd 1:32.12 121st 1:10.90 141st 1:41.15 139th                
  135 Kudryashev Georgii   U21 DNF   1:04.05 128th 1:42.94 144th 1:03.04 135th 2:34.92 143rd 1:31.63 135th 1:25.06 96th 0:55.78 82nd                    
  51 Hemiö Otto   Miehet DNF   0:52.01 47th 1:14.15 40th 0:53.68 88th 1:51.38 70th 1:15.91 55th                            
  158 Väisänen Karoliina   Naiset DNF                                                  
  30 Nikinmaa Sakari PPV Miehet DNS                                                  
  145 Kokko Antti Iikan pyörävarikko eBike DNS                                                  
  170 Jokinen Sasu Sportax 14-16v. DNS                                                  
  16 Hämäläinen Sami   Miehet DNS                                                  
  101 Volotinen Mika Bedbull racing M40 DNS                                                  
  144 Kokko Matti Iikan pyörävarikko eBike DNS